Povídky na téma Ztráta paměti:
od Gaudi

TAJEMSTVÍ NEBE-9. kapitola

29. července 2009 v 10:22 | Ell :) |  Tajemství nebe
Tak, 9. kapitola!

Je to stejná kapitola jako 8. , ale tentokrát z Bellina pohledu.

Dneska odpoledne odjíždím na týden pryč, takže nebudu přidávat další kapitoly. Dneska se ještě pokusím o jednu, ale nevím, jak to budu stíhat.

Pokud máte zájem, můžete mi tu v komentech na sebe nechat nějaký kontakt (ICQ, mail, web,..) a já vám pak dám vědět, že už jsem z5 a přibyly další kapitoly. Ale pokud si to chcete kontrolovat samy, nemám problém.

Tak vám přeju, ať si prázky pořádně užíváte. Ne jak já, kdy jsem teď byla 14 dní nemocná. Ale zase jsem aspoň začala psát tuhle povídku. Takže všechno špatné je pro něco dobré. Už jsem si tak nějak zvykla, že mi to psaní bude chybět. Snad se z toho nezblázním. :)

Vaše Ell :)


9.kapitola - PrincIsabella:

Dveře se otevřely a ve dveřích se objevil anděl. Kolik andělů za svůj život ještě potkám? Napadlo mě. Nebo snad mezi vyšší vrstvou chodí celé nebe? Tento anděl měl vysokou vypracovanou postavu. Byl oblečen do černých kalhot, bíle košile a dlouhého černého kabátu. Na nohou měl vysoké jezdecké boty a v ruce držel klobouk. Až na mužské rysy, uzší rty a větší nos, byl nesmírně podobný matce. Ten samý odstín bronzových vlasů i smaragdových očí. Jeho vlasy ale nebyly zvlněné do malých prstýnků jako její. Měl je rovné a rozcuchané po celé hlavě. Opravdu byl tak krásný, jak se říkalo. Možná ještě krásnější. Musela jsem si připomínat dýchat, jak se mi z jeho krásy zatajoval dech. "Dobrý den matko." Začal mluvit a pak jeho zrak spočinul na mě.
Mírně se mu pootevřely ústa a vytřeštily oči, které bloudily po celé mé postavě. Prohlížel si mě stejně jako já jeho. On však neměl pohled na anděla jako já, ale pouze na obyčejnou dívku. Zhluboka se nadechl.

Za okamžik jsem uslyšela královnin hlas. "Edwarde, smím ti někoho představit?" Chvíli čekala na jeho odpověď. On ale nic, pořád mě pozoroval. "Edwarde? Edwarde, jsi v pořádku?" Potom princ několikrát rychle zamrkal a podíval se na matku. Ta se na něj usmála a věnovala mu pohled, který nevím, co znamenal. Edwarde, dovol, abych ti představila doktora Carlisla Culena a jeho dceru Isabellu." Znovu ten pohled. "Těší mě, doktore?" Pronesl příjemným hlasem, vzájemně se s Carlislem uklonili a podali si ruce. Pak přistoupil ke mně a zahleděl se mi do očí. "Slečno Isabello, dovolte, abych se představil. Jsem princ Edward VI." Na něco čekal. Rychle jsem se uklonila, abych nevypadala nevychovaně. Poklona muselo být to, na co čekal. Hilary mi přece povídala, že je namyšlený. Znovu jsem vzhlédla do jeho očí. On se na mě nechápavě podíval a jemně se usmál. Něžně uchopil mou ruku do své a přiložil si ji k ústům. Cítila jsem na své pokožce jeho rty. Začervenala jsem se a rychle sklopila zrak. Pustil mou ruku a otočil se na Carlisla.

"Velmi mě těší. Vy jste jistě ten lékař, který tak starostlivě pečuje o mou matinku?" "Nás také těší. Ano, to jsem já. Dnes mi přijela pomoci i Isabella." "Pomoci? To znamená, že je také lékařka?" "To sice ne, ale je to má pomocnice." Věnoval mi pohled, já opět sklopila zrak a začervenala se a on pokračoval v rozhovoru s Carlislem. "A jak vypadá zdravotní stav mé matky?" "Otřes mozku Její Veličenstvo už téměř opustil a noha se zotavuje také velmi dobře. Ani jsem nemusel rozbíjet sádru." "To je velmi dobře." Nejspíše byl velmi vzdělaný po všech směrech, když znal takové vymoženosti jako sádra.

"Abych nezapomněl. Donesl jsem vám, matko, tu knihu, kterou jste si žádala." Přistoupil k matčině loži a položil tlustou knihu na její peřinu. "Bohužel vás budu muset opustit, čeká na mne bratr s loveckou družinou. Jezdíte lovit, doktore?" zeptal se zvědavě Carlisla. Ten se podíval na mě. On sám si v lovu moc neliboval. Před tím, než jsem k němu přišla, čas od času jezdil střílet. Skončil s tím v tu dobu, když zjistil, jak se mi oškliví zabíjení nevinných zvířat pro zábavu. Usmála jsem se na něj a mrkla. Mělo to vyjadřovat něco jako: Dělej, jak myslíš.
"Velmi zřídka. Mé dceři se lov nevinných zvířat pro lidskou zábavu oškliví"princ po mě hodil pohledem. "Skutečně? Nemusíte mít starost, slečno. My vždy lovíme jen na místech, kde je určitý druh zvěře přemnožen." "Nehněvejte se na mě, ale i tak mi to příjde kruté. Copak ty nebohé zvířátka nemají právo na život? Taky by mi nebylo příjemné, kdyby ke mně přišel někdo s puškou a nemilosrdně mě odpráskl." "Konečně někdo, kdo sdílí moje názory." Ozvala se znovu královna s úsměvem na rtech. "To nesmíte tak brát, zvěř to vůbec nevnímá jako vy. Je to pro ně přirozené." Teď mě rozhněval. Co si myslí, že je? Jak může vědět, co si myslí zvířata. "Jak to můžete vědět? Vy jste s některou srnkou mluvit, že znáte jejich pocity?" Nemilosrdně jsem ho spražila, čehož jsem v zápětí litovala. Sklopila jsem provinile zrak. To jsem přehnala. Budou si o mě myslet, že jsem výbušné povahy. "Tak, tak. Jen do něj. Plně s vámi souhlasím, slečno." Podpořila mě královna.

"To nevadí, i přesto se k nám musíte někdy přidat. Nemusíte střílet. Jste i tak srdečně zván." Promluvil znovu princ. "Jistě, bude mi potěšením." Vděčně odpověděl Carlisle a bylo vidět, že si toho opravdu váží. Princ políbil matku na čelo, vzájemně se s Carlislem poklonili a přistoupil ke mně. Okamžitě jsem se poklonila, aby se nemusela opakovat scéna z našeho seznámení. Když jsem k němu opět vzhlédla. Měl na rtech úchvatný pokřivený úsměv, který mě úplně odzbrojil. Nastavil mezi nás ruku a mě došlo, že ji chce znovu políbit. Nejistě jsem tu svou vložila do jeho a on si ji přitiskl ke rtům. Zavřel oči a zhluboka se nadechl. Odsunul mou ruku od svých úst, pustil ji a ještě chvíli se mi díval do očí. Začala jsem se červenat a sklopila zrak. V tu chvíli se princ otočil a odešel.

Jakmile za ním zapadly dveře, promluvil Carlisle. " Prohlídka je u konce, a tak vás již déle nebudeme zdržovat. Musíte odpočívat. Další kontrolu bych měl provést tak za 4 dny. Bude vám to vyhovovat?" "Jistě. Budete velmi laskav. Byla bych potěšena, kdyby s vámi opět mohla přijet i vaše dcera." Usmála se na mě. "Bude mi ctí, vás opět navštívit." Oplatila jsem ji úsměv a přišla ji políbit ruku. "Sbohem, vaše Veličenstvo." Řekli jsme já i Carlisle, který také políbil královninu ruku.

Společně s služebnou Megan, která celou dobu seděla na sedačce, jsme odcházeli. Megan nás vyprovodila ke dveřím a rozloučila se s námi. Náš kočár již na nás čekal a my jsme scházeli po schodišti směrem k němu. Když jsme byli asi v půlce schodiště, uslyšela jsem dupot spousty koňských kopyt. Vzhlédla jsem a spatřila loveckou družinu v čele s princem Edwardem a pravděpodobně jeho bratrem. Edward se na mě díval, zvedl klobouk na pozdrav a opět se usmál tím pokřiveným úsměvem. Také jsem se na něj usmála a on se otočil ve směru své jízdy.

Společně s Carlislem jsem nastoupila do kočáru a rozjeli jsme se domů. "Královna i princ Edward jsou oba velmi milí, nemám pravdu?" Otázal se mě Carlisle. "Ano, jsou. Mrzí mě, že jsem se nechala tak unést, když jsme se bavili o lovu. Opravdu toho lituji, Carlisle. Omlouvám se." Řekla jsem a provinile sklopila zrak. "Tvá reakce byla opravdu mírně přehnaná, ale chápu tě. A myslím, že sis i díky tomu získala královniny sympatie." Usmál se na mne.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Astirie Astirie | 29. července 2009 v 11:09 | Reagovat

Juuuuu .. moc hezky ... :)
Skvely dil povidky ... Doufam ze sem dneska jeste stihnes dat i tu dalsi cast.
Jsem zvedava jak se tahle povidka nakonci vyvrbi a jestli se tam jeste nekdy ukaze i Emmet :)

2 Izzy Mary Izzy Mary | Web | 29. července 2009 v 11:51 | Reagovat

Kráása, prosím další díle honeeem

3 Ell :) Ell :) | 29. července 2009 v 14:50 | Reagovat

Mam problém....nevím, jaký obrázek mám dát k další kapitole. Mám tva typy...ale ani jeden se mi nezdá dostatečně dobrý. Prosím o radu...

Buď tenhle:http://nd01.blog.cz/462/015/df4b4aa7da_50657137_o2.jpg
Na tom mi ale vadí, že není dobový. Nevypadá to, že jí ruku líbá, ale že jí o ruku žádá...a to nechci.

Nebo tenhle:http://nd01.blog.cz/723/178/03b4b7520f_50657378_o2.png
To má být jako královna, ale zdá se mi hrozná mladice.Není moc podobá popisu naší královny a taky by měla být nemocná.

Nebo jestli byste měli nějaký jiný obrázek, který byste mohli poskytnout a dát mi sem adresu, tak budu ráda.

Díky za pomoc :)Jinak kapitolu už mám napsanou, jen ten obrázek chybí

4 Astirie Astirie | 29. července 2009 v 20:51 | Reagovat

http://www.kerkyra.cz/galerie/elizabeth/sisi08.gif
Napadlo mne tohle ale je tam taky ten problem, ze neni ta kralovna nemocna ..
Ale zhodnot si to sama ju .. jinak nemuzu se dockat povidky a jinak je podle mne lepsi tam kde by ji mel polibit ruku ...
Tesim se na pokracko :)

5 Gigles Gigles | E-mail | 29. července 2009 v 21:00 | Reagovat

Tahle povídka je naprosto úžasná..myslim, že něco takováho tu ještě nebylo, navíc je to moc hezky napsaný!! Prosíím honem další díleček a doufám, že plánuješ happyend:-)

6 Adellka Adellka | 30. července 2009 v 12:35 | Reagovat

Ůplně úžasné...!!!!!Už se těším na další dílek.!!!!!!!

7 Ajka Ajka | 30. července 2009 v 13:08 | Reagovat

Kráááása.Tahle povídka je uplně uchvatná.Rychle prosím další.A doufám že ples bude co nejdřiv.

8 iva iva | 31. července 2009 v 16:44 | Reagovat

super taky se těším na další díl škoda že tu nejsi no!!

9 JaneAnna JaneAnna | E-mail | 2. srpna 2009 v 3:14 | Reagovat

Krásná povídka. Těšim se na pokračování. Jedna otázka bude tam Emmet? Jako člověk nebo upír?

10 hanicka hanicka | E-mail | 2. srpna 2009 v 22:08 | Reagovat

páni seš opravdu talet po dlouhý době je to zase něco jiného .........oběví se tam Alice , Jasper, Rose ???? doufám že ano .........moc mě zajímá co se stalo Emmentovi .........ach bože já se tak těšim na další díl

11 Ell :) Ell :) | 4. srpna 2009 v 14:52 | Reagovat

Ahoji, tak už jsem tu a to znamená, že budou přibývat další kapitoly.
Díky vám všem za komenty, fakt mě to vždycky tak potěší a povzbudí.

Astirie: Dík za obrázek, asik ho použiju.
Gigles: Happy end myslíš jako E+B spolu? Tak to určitě, jinak by to ani nešlo! xD
Ajka: Plesu se dočkáš, ale asik mu bude ještě neco předcházet.
JaneAnna: Emm se tam ještě určitě někdy zjeví, ale ještě nevím kdy a ani jak. S velkou pravděpodobností, to ale nebude člověk. Jestli bude upír, nebo jiné stvoření, to ještě nevím.
hanicka: No, mám v plánu do příběhu zamotat i jiné Culleny. Nevím, jestli tam nakonec budou všichni, ale Někdo z nich se určitě objeví.

Jinak nesmíte být moc zvědavé. Prostě vám nemůžu dopředu prozradit celý děj (i kdybych ho věděla).xD Nechte se překvapit :))

12 Gabča..xoP Gabča..xoP | Web | 13. srpna 2009 v 12:04 | Reagovat

Jůů..nemám slov..už nevím, co sem psáááát..xoD takže DOKONALÝ!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama