Povídky na téma Ztráta paměti:
od Gaudi

Srpen 2009

Alice

30. srpna 2009 v 15:38 | Ell :) |  Twilight saga
Drsné oči, že?

zdroj: http://stepheniemeyerova.blog.cz/

TD-5.kapitola

30. srpna 2009 v 11:40 Společná povídka
Na stránkách Td se objevila nová kapitola.

Autorka: Astirie


Přeji vám příjemné čtení, dalšího pokračování naší povídky a zároveň se omlouvám, že to tak dlouho trvalo. Hold jsem brzda J Kdyby jste chtěli tak si můžete k mému dílu pustit Karl Jenkins - From Deep in My Heart
Tady je obrázek k mojí kapitolce:


Rozbřesk-fotomontáž

29. srpna 2009 v 14:32 | Ell :) |  Twilight saga

zdroj: http://stepheniemeyerova.blog.cz

Co jsem dělala?

29. srpna 2009 v 13:00 | Ell :) |  Větší katastrofa než globální oteplování=JÁ
Ahoji,
já vím, strašně dlouho jsem tu nepřidala žádný kloudný článek (kromě jedné kapitoly TN). A víte proč? To vám teď právě napíšu. Je to taková moje malá omluva ode mě pro vás.

Kde začít? Ani už nevím, co všechno jsem dělala a kde byla. Takže to bude takový pokus o shrnutí.
Takže v pondělí jsem byla na brigádě. Prostě zabitý celý den. v 5 vstávat a v 7 se vrátit domů. Pak už se většinou zmůžu jen na sprchu, dívání do blba, dívání na blba (pc) večeře a spát.

Úterý, tak to už fakt nevím, co jsem dělala. To si asik nevzpomenu.

Středa. Tak to vím přesně. Dopoledne jsem psala TN a odpo jsem byla s kámoškou a její malou sestřenkou na koupáku. Nojo, to bylo venku ještě krásné počasí, ne jak teď.

Čtvrtek: To sem byla myslím na chatě. Podívat se, jak tam žije babi s jejím psíkem Hugoškem (krásňoučký malý chlupáček schi-tzu, ale jinak je pěkně líný a rozmazlený. To na vás v noci začne štěkat, že chce do postele a nepřestane, dokud nedosáhne svého. A ráno se vzbudíte a přes chlupy namůžete dýchat, vidět ani nic.)
Ve čtvertek večeř jsem šla zase na brigádu-na noční. První tři hodiny, byla úpe v poho, strašně rychle to utíkalo, ale jak první 3 hoďky rychle utíkaly, tak se ty zbylé o to víc vlekly. O půlnoci jsem začala tak zívat a chtělo se mi spát, že jsem myslela, že skončím někde pod stolem. Děs. Ve 2 ráno jsem měla 2. přestávku. Objevila jsem tam automat. Sice kafe nepiju, ale dala jsem si horkou čokoládu. Mělo mě napadnout, že když v tom matu bylo všechno za 5kč, že to asik bude "Dobré". Takže párkrát jsem si srkla a pak to musela vyhodit. To se nedalo. Takže nějak jsem to přežila.

Pátek:Cesta domů byla komická. Jela jsem autem se třema polkama a v autě hrála hudba tak hlasitě, že se celé otřásalo. Takže na spánek ani pomyšlení. Přijela jsem domů, hodila si sprchu a šla spát. Jako bylo by fajn, kdybych po 24 hodinách, kdy jsem byla vzhůru mohla usnout. To se ale jaksi nekonalo. Takže jsem usla někdy kolem 8. Tenhle blažený stav, ale neměl trvat dlouho. V 9 nám pod oknama začaly třískat zbíječky. Nová cyklostezka se někdy stavět musí. Takže na spánek jsem mohla okamžitě zapomenout.
Znovu do postele jsem se dostala někdy kolem 1 a spala tak do 6. Probuzení bylo drsné. Pak jsem se ještě asik hodinu lopudala po bytě tam a zpátky a nebyla schopná pořádně nic dělat.
Rozhodla jsem se, že můj pokoj potřebuje už akutně vidět hadru na prach a podlaha mop. Jenže to taky znamená, že se prve musí odstranit ze země špinavé hardy, baťohy, kabelky, tašky a plno dalších věcí. Já sama jsem se divila, na jaké předměty jsem narazila. Opravdu nevím, kde se u mě v pokoji vzal šroubovák. Možná mu narostly nohy, křídla, nebo se prostě šikula jeden naučil přemisťovat. jedno ale vím určitě. Za poslední půlrok jsem ho v ruce neměla.

No a večer! v 9 sraz s kamošema. V půlce cesty na námko otočka na podpadku a jdeme zpátky do kaufu. Nákup. Vypůjčili jsem si nákupní košík. To byste něvěřili, kolik lidí se do něj vejde. Trochu jsme se povozili po cestách našeho městečka a zapoarkovali ho na parkoviště mezi auta. (až se ke mě dostaví fotky, tak je sem možná hodím, ať se taky zasmějete.) A potom jsem naše malé městečko brázdili křížem krážem s jednou flaškou rybízového squashe (ten byl mimochodem hodně dobrý) a jednou flaškou zlatého jelzina.....
3 hodiny ráno, začíná pršet a my se odebírme do svých domovů.
Jen chci upřesnit, že takové dvě flašky mezi 7 lidí vám fakt nic neudělají. Jen abyste si nemysleli, že jsme nějací extra alkoholici. Teda jak kdo, ale já teda určitě ne.
No a tohle, byla naše 1. rozlučka s prázdninama. ještě bude i 2.

Sobota(dneska): Probuzení v 11. Do dvanácti jsem zpomalnáým tempem prováděla všechny ranní úkony. Snídaně půl hodiny a tak. No a něco před 12 jsem usedla tady a od té doby tady jsem :D

Wow! to jsem se zas nějak rozepsala. Až se sama divím, kolik jsem toho za ten čtvrtek a pátek stihla. A co jste za uplynulý týden dělali vy? Už máte taky za sebou rozlučku s prázdninama? Povídejte, přehánějte, nestyďte se! :D

TAJEMSTVÍ NEBE-22.kapitola

26. srpna 2009 v 22:20 | Ell :) |  Tajemství nebe
Rekordně dlouhá (4 a půl stránky ve wodru) 22. kapitola je tu!!!

Tato kapitola se skládá ze 3 pohledu. Historicky poprvé se vám otevře mysl Hilary. Poté je tu pohled Isabelly a Edwarda.

Kdo jsou Isabellini tajemní únosci? A kdo je jejich pán, který je pro ní poslal? Zasáhne princ Edward a osvobodí svoji lásku? Nebo bude jen smutně přihlížet? To se dozvíte v této kapitole.

Obrázek: Tentokrát je tu malá změna. Možná už jste zvyklé na obrázek na začátku kapitoly.Tentokrát se ale nic takového nekoná. Za prvé proto, že jsem se nemohla rozhodnout mezi dvěma obrázky a za druhé proto, že by vám to mohlo hodně napovědět ohledně děje. Na oba obrázky, ale narazíte v textu.

Hudba: Moje doporučení: Morandi - Save me. Popř. koukněte i na ten klip (jestli ho neznáte) Podle mě je celkem vydařený. Hlavně to Save me mezi obilím:). Tuhle písničku jsem ale vybrala hlavně kvůli textu. Takže tady je tex a překlad. Můžete si s tou písničkou i zaspívat. :)
Dál trochu pomalejší rytmy v podobě Hany Pestle - Need. Text a překlad tady.

Užíte si tu kapitolu a komenty prosím. Vaše Ell :)


česko-slovenská a slovensko-česká písnička!

25. srpna 2009 v 11:07 | Ell |  Rádio Ell :)
Ze spolupráce slovenské skupiny No name a české skupiny Chinasky vznikala píseň s názvem Nanana.
Ako sa ti páčí?TAJEMNÝ DENÍK-4.kapitola

23. srpna 2009 v 21:35 Společná povídka

Na stránkách TD se objevila další, 4.kapitola

Autorka: Gabča

TAJEMSTVÍ NEBE-21.kapitola

23. srpna 2009 v 18:32 | Ell :) |  Tajemství nebe
21. kapitola vystupuje na světlo světa a představuje se vám ve své plné kráse a akčnosti.

Tahle kapitola je z pohledu Isabelly i Edwarda.
Jak skončí závod Isabelly a prince Edwarda? Kdo z nich vyhraje? Nebo se snad cesta osudu obrátí jiným směrem? Na tyhle otázky dostanete odpověď v téhle kapitole.

Hudba: Requiem for a dream v různých podobách
Na youtube najdete hodně remixů.
Hodí se to spíš až ke konci kapitoly.

Obrázek: Bylo opravdu dost těžké najít něco, co by se k této kapitole hodilo. Takže jsem tu hodila nějakého Jezdce na koni v příšerné kvalitě.

Snad se vám tahle kapitola bude líbit. Ell:)


TAJEMNÝ DENÍK-3.kapitola

23. srpna 2009 v 9:38 | Ell |  Společná povídka
Další kapitola Tajemného deníku!
Na stránkách se objevila už včera, takže já mám zase zpoždění, ale tak to neva.

Autorka: Ell

3. kapitola - Noční výprava


Film s Kristen

22. srpna 2009 v 19:31 | Ell :) |  Filmíky...

Na území žen

In the Land of Women


TAJEMSTVÍ NEBE-20. kapitola

22. srpna 2009 v 18:23 | Ell :) |  Tajemství nebe
Pozor!!! Je tu už 20.kapitola! Omlouvám se, že to tak dlouho trvalo. Nebudu se na nic vymlouvat, je to jen a jen moje vina. Prostě jsem byla zdechlá. Tak snad mi to odpustíte a nezanevřete kvůli mojí lenosti na tuhle povídku.

Tuhle kapitolu vypráví Isabella. Nic moc se v ní neděje. Je to spíš taková příprava na další kapitolu, která bude zlomová. Tam se už pořádně děj téhle povídky rozjede.

Kdysi jsem tu někde odpovídala na dotaz, kolik tahle povídka bude mít kapitol. Tehdy jsem myslím psala do 30, ale teď už můžu říct, že jsem troškařila. Zatím přesně nevím kolik, ale bude jich víc.

Obrázek: omlouvám se za kvalitu!

Hudba: K téhle kapitole můžu doporučit hodně hudby. Pokud vám ale vadí klavírní klasika, tak si to ani nepoštějte.

Takže přeju příjemné počteníčko a pokusím se napsat další kapitolu s menším časovým odstupem než teď. Vaše Ell :)


TAJEMNÝ DENÍK-2.kapitola

22. srpna 2009 v 10:58 Společná povídka
Na stránkách Tajemného deníku je další kapitola. Kukněte a pište komenty, prosím!

Autorka: Izzy Mary


2. Kapitola

Dům snů? Jděte o ulici dál...


TAJEMNÝ DENÍK-1.kapitola

22. srpna 2009 v 10:57 Společná povídka

Na stránkách TD se objevila další kapitola (už včera). Zapomněla jsem na ni upozornit.

Autorka: Astirie


Kniha mého srdce

21. srpna 2009 v 22:35 | Ell |  Twilight saga

Stmívání se dostalo do první 12. ankety Kniha mého srdce.
Jistě všichni chceme, aby se tahle kniha posunula z 12. příčky co možná nejvýš a proto hlasujte! (pokud jste tak už neudělali)

Odkaz je Tady
Najdete tu i ostatní knihy z první 12. a jejich součastné pozice.

Tato anketa trvá do 30.9.

Pravidla najdete Tady

Fotka Alice z NM + anketa

21. srpna 2009 v 17:31 | Ell :) |  Twilight saga
zdroj: http://svetplnykouzel.blog.cz/
btw. Tenhle blog, je fakt dobrý na novinky z Twilight sagy a Harryho Pottera

Total OFF...

20. srpna 2009 v 19:34 | Ell :) |  Větší katastrofa než globální oteplování=JÁ
Lidi, zabíjte mě!!!

Já jsem fakt blázen! Dneska jsem podala abnormální fyzický i psychický výkon. Chcete vědět, co jsem dělala?

Takže:
budíček: 5:00 (po probdělé noci)
snídaně, hygiena a podobné blbosti
nástup na brigádě:5:50
12 hodin jsem makala jak šroubek: do 17:50
3km cesta domů na in-linech
sprcha

A teď konečně jsem si za celý den sedla. Překlep v každém slově. Stručnost nadevše.
Já si zasloužím facku!!!! a ne jen jednu. Takže, kdo si chcete vybít zlost, poslužte si na mojí tváři. Nebudu se bránit, slibuju! Na to už dneska fakt nemám sílu.

P.S.: Ale možná byste měli vědět, že jsem kdysi dáááávno dělala karate. A capoeira mi taky není úplně cizí. Takže využijte dnešní jedinečné nabídky, kdy nemám sílu se bránit a vím, že si ten kopanec do zadku zasloužím!

Všechny štestky světa, kliďte se mi z cesty!!!

20. srpna 2009 v 19:27 | Ell :) |  Větší katastrofa než globální oteplování=JÁ
Už toho mám dost!!!

Jak je všeobecně známo, Valašsko je proslulé slivovicí. Hodně lidí tento čirý nápoj miluje. Já ho nenávidím! Lépeřečeno nenávidím švestky, ze kterých se slivovice pálí.
akový "malý" sad, ze kterého každoročně vzejde několik přepravek jablek a ještě víc trnek. Rok co rok v období sklízení švestek máme doma tolik:
Buchet, že kdybychom je včechny dali sežrat stádu slonů, tak prasknou.
Ze zavařenin bychom mohli v případě války postavit hradby kolem celého města.
A slivovice tolik, že bychom se v ní celý rok mohli koupat a ještě by mohla jeden den v měsíci téct proudem pod našimi okny v řece Bečvě.

A navíc! Zlomili jste si někdy nehty při odpoeckovávání? Já jo, pěkně to boli, takže doporučuju, aby jste to nezkoušeli.


Tenhle článek byl napsán ve středu 19. 8.2009. Ale jeho autorka ho zapomněla zveřejnit. No což, stane se!

TAJEMNÝ DENÍK-Prolog

19. srpna 2009 v 20:18 Společná povídka

TAJEMNÝ DENÍK - Prolog

Takže na stránkách společné povídky se objevil první článek k TD a to prolog.
Budeme rády, když si ho tam příjdete přečíst a okometujete, jak se vám to líbí. Předem všem díky!

Autorka: Gabča


18-letá Isabella Smith se se svými rodiči, Rebecou a Christopherem, stěhuje do nového, poněkud malého města nesoucí název Silverton. Tato obec se nachází mezi městy Portland a Salem v Severní Americe.
Bella, jak ji všichni od malička říkají, není z tohoto stěhování zrovna nadšená. Musí tak opustit své kamarády a přejít na jinou školu. A co je na tom všem nejhorší?? Rodiče pořídili na kraji města starý dům, který vypadá jak z nějakého horroru.
Co Bellu a její rodinu čeká na tomto hrůzostrašném místě?

Film-Nikdy to nevzdávej

19. srpna 2009 v 19:31 | Ell :) |  Filmíky...
Včera byl v Tv jeden film, na který už jsem snad i zapomněla a neviděla ho 100 let. Ať chci nebo ne, vždycky u tohohle filmu musím vytáhnout papikape (=papírové kapiesníčky).

Takže pokud jste si dlouho u nějakého filmu nezabrečeli a chtěli byste to napravit, tak si myslím, že film Nikdy to nevzdávej ( Raise your voice), by mohl vaše požadavky splnit.

Info a okdaz na film online je v celém článku!


Pokec, dotazy,...

18. srpna 2009 v 18:17 | Ell :) |  Blogový záznamník
Rozhodla jsem se, že si tu na blogu udělám trochu pořádek. Chtěla bych vás poprosit, abyste všechny své dotazy, poznámky, připomínky atd. psali do komentů k tomuto článku. Bude to fungovat jako takový POKEC! Budu se snažit na vaše příspěvky odpovídat.

Díky moc