Povídky na téma Ztráta paměti:
od Gaudi

TAJEMNÝ DENÍK-4.kapitola

23. srpna 2009 v 21:35 |  Společná povídka

Na stránkách TD se objevila další, 4.kapitola

Autorka: Gabča

4. kapitola - Vybalování?? Žádná sranda..

http://www.aazz.info/hemel/obrazky/krabice.jpg


Bella:

Začalo svítat a první paprsky mi dolehly na tvář. Ospale jsem otevřela oči. Jakmile jsem spatřila na budíku, že je teprve půl osmé, okamžitě jsem zalezla zpátky do postele. Zachumlala jsem se pod peřinu a v duchu proklínala tu žhavou kouli, jenž mě dokonale probudila. Sice jsem chtěla rezignovat, ale co naplat - hold vstanu.

Jako první jsem navštívila koupelnu. Když jsem spatřila v zrcadle osobu připomínající zombie, nemohla jsem tomu uvěřit. Moje vlasy připomínaly vrabčí hnízdo a o těch kruhách pod očima ani nemluvím. Copak jsem v noci nespala? Vzpomněla jsem si na mou noční výpravu po domě a začala jsem se smát. Málokdo si splete vlastního otce s vrahem.

Nakonec jsem vlezla pod sprchu a pustila tak na sebe teplou vodu. Vždycky mě dokáže postavit na nohy. Rovnou jsem si umyla i vlasy. Po 20. minutách strávených ve sprše, jsem si vyčistila zuby a vysušila vlasy. Líčením se zabývat rozhodně nebudu, stejně nikam nejdu.

Je ještě příliš brzy na to, aby rodiče vstali a mohli tak začít vybalovat, proto jsem zvolila druhou variantu, jak se zabavit - vyklízení krabic a kufrů s mými věcmi. Jako první jsem čapla krabici s názvem Bella - knihy. Zamířila jsem si to tedy k mé malé knihovničce. Knížek jsem moc neměla, ale i tak jich bylo víc než dost. Oblíbenější, tipů Na větrné hůrce, Pýcha a předsudek, jsem umístila do prostřední poličky. Encyklopedie do horní a knížky ještě z dětství jsem dala dolů. Snažila jsem si všechny seřadit podle oblíbenosti, jenomže bych tu mohla skejsnoust až do večera. Další na řadu přišly kufry nesoucí název Bella - oblečení. Byly jen tři. Přenesla jsem si je tedy do obrovitánské šatny. Tohle nemám šanci nikdy zaplnit, pomyslela jsem si. Vybalování oblečení mi netrvalo ani 10. minut. Vrátila jsem se tedy do pokoje a vzala si svou poslední krabici. Bella - cennosti. Vyndávala jsem různé drobnosti a rámečky s fotkami. Vše bylo vyskládáno na stole nebo na poličkách

Jakmile bylo všechno na svém místě, mrkla jsem na hodinky. Ksakru, to mi to trvalo 2. hodiny?? Bylo půl desáté a já ještě nesnídala. Vyběhla jsem ze svého pokoje a namířila si to rovnou do kuchyně, odkud se ozývaly prapodivné zvuky. Zřejmě začala mamka uklízet nádobí. Vešla jsem dovnitř a zůstala stát jako přikovaná. "Dobré ráno, Belli." pozdravil mě taťka. "Čau tati, co to máš prosím tě na sobě? Chystáš se vyplašit nevítané návštěvníky nebo snad na přehlídku?" dořekla jsem a začala se podlamovat v kolenech. Taťka měl na sobě mamčinu růžovou zástěru olemovanou bílou krajkou a na hlavě obmotaný puntíkovaný šátek. Hotová modelka - uklízečka. "Proč to říkáš? Copak se ti nelíbím?" a přistrčil mi chleba namazaný něčím, co připomínalo marmeládu. "O to ani nejde, ale řekneš mi konečně, proč to máš na sobě? Jinak si vážně kočka." odpověděla jsem a kousla si do chleba. Sice to nevypadalo zrovna nějak vábně, ale chutnalo vcelku dobře. "Maminka vybaluje v ložnici a tak jsem se rozhodl, že to porovnám tady."vysvětlil mi. "Aha, tak si hlavně neubliž." Dojedla jsem chleba, zapila to čajem a vydala se prozkoumávat okolí...

<![CDATA[//><!]]>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Astirie Astirie | 30. srpna 2009 v 9:34 | Reagovat

Ahoj tak jsem zverejnila dalsi dilecek na tajemnem deniku .. prijemne cteni

2 Ell Ell | 30. srpna 2009 v 11:29 | Reagovat

Jj...dík za upozornění  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama