Povídky na téma Ztráta paměti:
od Gaudi

Tak třeba JÁ

6. září 2009 v 20:16 | Ell :) |  Větší katastrofa než globální oteplování=JÁ
Jak jsem slíbila, píšu článek o mě. Kdo vůbec jsem.
Je to takové zváštní psát o sobě, anichž bych veděla, kdo to vlastně bude číst.


No dobře. Takže jmenuju se Michaela (příjmení mám taky, ale myslím, že to je pro vás nepodstatné). Jak jsem přišla k přezdívce Ell? Původní podoba byla Ella, ale já jsem to přetvořila na Ell (velká změna, co?). Takže Ella vznikla jednou na naší chatě. Vymyslela ji moje milovaná sestřenka, která se inspirovala písničkou Umbrella od Rihanny (určitě tu písničku všichni znáte, ale odkaz je tady), která zrovna hrála v rádiu. A místo umbrella, začala zpívat Michaela. A jak je tam ta známá pasáž Umbrella-ella-ella, zpívala Michaela-ela-ela. A už byla Ella na světě!

Teď takový krátký životopis. Narodila jsem se v Ostravě, v roce 1991 (teď už je mi 18). V roce 93 se naši rozhodli, že se přestěhujem do Valmezu (Valašské Meziříčí), kde straším dodnes. Takže jsme se stěhovali. Já, mamka, taťka a můj o rok a půl starší brácha, který mi lezl na nervy v Ostravě (to si nepamatuju, lae podle historek) a nepřešlo ho to ani ve Valu a myslím, že ho to nepřejde nikdy. Naštěstí za asik měsíc se spakuje a vrací se do Ovy na vyšku, takže budu mít klid alespoň přes týden.

Jak mě můžete poznat? Podle mojí závratné výšky 160 cm. Několik lidí se mě zcela vážně ptalo, jestli nejsem anorektička. Takže podle toho vypadá moje postava. Dříve (ještě před týdnem) se mi moje středně hnědé vlasy jemně vlnily do půl zad, teď je mám oškubané, samy od sebe se mi rovnají a mám je trochu pod ramena. A to jsem si šla zkrátit jen konečky a přišla jsem tak o 15 cm. Už nikdy nejdu k cizí kareřnici. Moje měla zrovna dovču.
Oči neidentifikovatelné barvy. Každý říká něco jiného, každopádně je to něco mezi modrou, zelenou a trochu jakokdyby šedé. Aspoň že bělmo mám normálně bílé a panenku černou. No, možná fotka bude lepší. Takže tu dávám asik (kolik to tak může být) rok starou fotku. Pozor, nelekněte se!


Jinak taky mě poznáte podle toho, že mám na pravé ruce vždycky nějaký náramek. Miluju perličky, bižuterii a podobné hovadiny. Mám taky slušnou sbírku všelijakých naušnic všemožných tvarů, barev a stylů. Já prostě na takových blbostech ujíždím. Jinak styl oblečení nosím hlavně sportovní a taky elegantní, ale to jen občas a ne nějak extra modely.

Škola. Po základce jsem jako většina lidí nevěděla kam dál. Byla bych schopná spočítat, kolikrát jsem se za základku učila a nebylo by to žádně závratné číslo. I přesto, že jsem se učila, teda neučila skoro vůbec, jsem měla vyznamenání. Takže jsem se rozhodla jít na gympl. Myslela jsem si, že to bude v pohodě, nemusím nikam dojíždět, prostě se jen budu muset občas na něco podívat. To jsem se ale hodně spletla. Protože jsem se neuměla učit, tak to bylo ještě horší. No prostě to je jedno. To byla snad největší chyba v mojem životě. Teď už jsem ve třeťáku a zatím přežívám.
Kdybych měla napsat, co mě ve škole nejvíc baví, tak by se nerozhodovala dlouho. Čeština je každopádně moje oblíbená hodina (a kvůli profesorce to fakt není). Děják a anglina jsou taky v klidu. Kydbych ale měla říct, co mě ve škole nejvíc nebaví, bylo by to o dost horší. Jasní kandidenti ale jsou: Matika, fyzika, biola a v chemii si taky zrovna nevegetím jak prase v bahně.

Nesnáším otázku. "Už víš, co budeš studovat po gymplu?" Vždycky odpovím, že ještě nevím, ale to není tak úplně pravda. Určitě budu směřovat sociálním směrem. Můj sen(jestli se to tak dá říct) se postupně přenesl přes popelářku (jak jsem byla malá) potom veterinářku (to už je taky dáno), pak poměrně dlouhou dobu učitelka, následovala psycholožka a teď jsem se zase vrátila k té učitelce. nejvíce by mi to asik vyhovovalo a bavilo mě to ve školce.
Už strašně dlouho totiž jezdím o prázdninách na jeden tábor jako vedoucí a fakt mě to baví.

Jídlo: Miluju všechno, co je sladké. A nenávidím: hřiby-to je moje noční můra, ryby a některé babčiny polské spaciality. A téměř cokoliv ze školní jídelny. Fuj. Jen myšlenka na to a dělá se mi špatně (no dobře, trochu přeháním) :).

Jinak ve volném čase, (kterého teď moc není)
 • ČTU mezi nejoblíbenější knížky patří samo Twilight saga, Pýcha a předsudek od Jane Austen-vlastně snad všechno od ní, kromě Rozumu a citu, který jsem nebyla nikdy schopná dočíst do konce; Jana Eyrová od Charlotte Brontëové, Harry Potter, je toho hodně. Byla bych tu hodně dlouho, kdybych to měla vyjmenovávat.
 • KOUKÁM NA FILMY mezi nejoblíbenější patří: Stmívání, Pýcha a předsudek, Krev jako čokoláda, Město Ember, Většina filmů s Hilary Duff (moderní popelka, Nikdy to nevzdávej, Výlet do Říma,...), P.S. Miluju tě, Letopisy Narnie, Válka nevěst, Báječný svět shopaholiků, Vévodkyně, 27 šatů, Puberťačka, 50x a stále poprvé, Camp rock, Trója, Let´s dance, Super náhradník...a hóódně dalších
 • SERIÁLY: How I met your mother, OC, Čarodějky, občas Přátelé
 • HUDBA: Kdysi dávno jsem hrála na flétnu a chodila do sboru. Pořád si strašně ráda zazpívám a lidi se mi diví, proč jsem s tím sborem sekla. Podle jejich reakcí usuzuju, že to se mnou asik není tak špatné.Takže co poslouchám. Vyhrazený styl nemám, ale nějaký hard rock ani metal mě neužije. Jinak asik žádnou nejoblíbenější skupinu ani zpěváka nemám. Ale mám ráda Miku, Maroon 5, Morcheebu, Nickelback, Morandi, z českých určitě vede Tata bojs a ze slovenských, tam je jich taky dost- Tak třeba Katka knechtová, Jana Kirschner. Jinak ono spíš záleží na konkrétní písničce.
 • Od prázdnin i PÍŠU
 • Občas se pokouším kreslit, ale to většinou dopadne katastroficky, takže toho zas na dlouhou dobu nechám. Pak se k tomu zas někdy vrátím, zjistím, že je to pořád stejně hrozné a tak to chodí.
 • A taky dost času trávím s kámošema.
Ze sportů:
 • Plavu a snažím se hrát volejbal.
 • Poměrně často chodíme s partou lidí někam do přírody, tam přespíme a dem zpátky. Nebo prostě takové nějaké akce, na chatu a tak.
 • V létě po večerech chodím běhat, jezdím na kolečkových bruslích
 • V zimě miluju lyžování. Nepohrdnu ani bruselním na ledě
Ono toho je asik ještě víc, ale teď to tak z fleku všechno nevypálím.

Možná vás překvapí, že je ještě něco takového v téhle době možné, ale je to tak. Věřím v Boha. Myslím si, že každý z nás v něco věří. Třeba věříme v to samé, jen to každý nazveme jinak. Někdo to nazve osud, někdo náhoda, někdo štěstí a já Bůh. Nebojte, nejsem žádny fanatik. Možná nejsem ani správný věřící, protože hodně často pochybuju. Třeba otázka stvoření. Já si nemyslím, že to mohlo být jen stvoření, nebo jen evoluce. To se přece nevylučuje, ne? A to je teprve začátek. Jen si myslím, že třeba Bible a celkově víra nám může ukázat, jak být lepším člověkem. Hodně lidí to odsuzuje a někteří se třeba nad tím ani nezamyslí. Můžete mě za to odsuzovat, nebo cokoliv chcete.

A povahově? Jako každý člověk mám své lepší a horší dny. Umím být tichá, ale taky pořádně zařvat a rozčílit se. Snažím se, aby se se mnou lidi nenudili. Možná to mám nějak podvědomě zafixované v hlavě z těch táborů, že prostě když se nic nedělá, tak to nějak vezmu na sebe a snažím se něco vymyslet. Teda pokud nejsem totálně mrtvá. Hodně si z lidí dělám srandu. jako ne že bych se jim smála nebo tak. Spíš něco ve smyslu aprílu. Jinak jsem pro každou blbost, teda pokud nehrozí, že se dostanu do basy. Možná jsem někdy až zbytečně důvěřivá, jako když jde o nějaké zásadní věci. Možná si někde v podvědomí říkám, že já bych v tomhle neuměla lhát, tak že to nedělají ani druzí. Jsem nerozhodná, mám dost často problém si vybrat.
Myslím, že nejsem nějak extra uzavřená do sebe. Někdy jsem trošku výřečnější, někdy až ukecaná. Nijak se lidí nestraním ani nevyvolávám naschvál nějaké konflikty.

Já nevím, co dál o sobě říct. To se špatně popisuje sám sebe. Tak třeba jste si o mě udělali takový malý obrázek. Malý? Taková slohovka :D.

Tak se tu mějte a v pátek (pokud to přežiju), se na vás zase těším. Vaše Ell :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 gaudi gaudi | Web | 6. září 2009 v 21:40 | Reagovat

waw! vážne sloh..ale som rada, že o niekom kto má tak nejako rovnaké záluby ako ja..(teda hlavne twilight :D), a píše úžasnú poviedku, viem viac... s tým gymplom si  presne vystihla aj moju situáciu...tuším sme aj takmer rovnako staré...teda ja budem mat 18 až za 3 mesiace..ale 3 ročnik na gymlpli ...pomóóóc!
a s tou výškou sa netráp...s "hrdosťou" hovorím/píšem, že som nižšia... :-x

2 Ell Ell | 6. září 2009 v 22:03 | Reagovat

gaudi: No, to já když se rozjedu, tak většinou nevím, kdy přestat. Melu a melu (v tomhle případě píšu a píšu) :-D
Prve jsem nepochopila, co myslíš tou poslední větou.myslela jsem, že myslíš vyšku jako vysokou školu. Já vím, jsem debil. :-D A jinak já se tím netrápím, podle mě lepší než měřit 2 metry (nic proti těm lidem). A navíc mám závrať jen když se postavím na podpatky, takže nevím, jak by to se mnou dopadlo, být větší. :-D No dobře, to trochu přeháním, ale měřit ty dva metry, to by pro mě asik nebylo úpe nejlepší :-D

3 Izzy Mary Izzy Mary | Web | 7. září 2009 v 15:58 | Reagovat

Pááni, super.. Vážně koukám... A už je to tu zase... Všichni si ze mě utahujou že jsem mladší a teď tu určitě budeš dělat i ty :-D

4 Gabča..xoP Gabča..xoP | Web | 7. září 2009 v 19:26 | Reagovat

Týýjo..:-) dozvěděla jsem se toho hodně..ale to i ostatní..:-D
Co se týče přezdívky, myslela jsem si, že se jmenuješ jinak..:-D ale je to vážně skvělý nápad..;-)
zájmy máme podobný..:-)

5 iva iva | 8. září 2009 v 16:46 | Reagovat

super..je dobrý vědět něco o člověku  kterej píše tak krásný povídky :-)    
výška sem o trošičku vyší i mladší
zájmy máme tak asi stejný   co  víc dodat? asi nic tak super že  si to sem napsala!! :-)

6 Nany Nany | 8. září 2009 v 19:09 | Reagovat

Slohovka to byla pěkná  :-D Musím říct že ti těch 160cm docela závidím.Mě je 14 (a zdá se mi,že jsem pořád stejně stará) mám 170  :-| a to je ještě neco jiných,když si dám lodičky a mám 178  :-D.Musím říct že já mít tolik aktivit jako ty,tak nevím nevím.Ale musím říct že třeba,knihy,filmy,kreslení,Boha a hlavě Hřiby  :-! máme stejné  ;-).Moje máma mě taky nutí jít na učitelku,ale to já rázně odmítám!!!  :-D

7 Ell Ell | Web | 11. září 2009 v 20:59 | Reagovat

Jak to tak sleduju, tak mi většina lidí závidí moji výšku.  :-D
Izzy Mary: nechápu, proč bych si z tebe měla utahovat, že jsi mladší.
Gabča: jak sis myslela, že se jmenuju? Eliška?  :-)
Nany: Jako možná mám hodně aktivit, ale žádnou z nich nedělám nějak extra aktivně (jako myslím závodně nebo tak). :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama