Povídky na téma Ztráta paměti:
od Gaudi

Říjen 2009

Nebudu tu!

29. října 2009 v 20:42 | Ell |  Blogový záznamník
Zdravím,
zítra odjíždím na chatku a budu tam nejspíše až do neděle, take do té doby určitě nečekejte žádné nové kapitoly TN a ani žádné nové články. A nemusíte po mě vyhlašovat celosvětové pátrání, že Gaudi, nebo kdo to měl minule takové nápady :D.
Možná budu sbírat materiál na jednu z povídek, kterou mám v plánu napsat a kterou už jsem tu zmiňovala. Tu povídku podle skutečného příběhu. Jestli si vzpomínáte. Jestli ne, tak tu je odkaz.

Tak se tu (teda jako tam kde budete) mějte krásně a užijte si pořádně zbytek prázdninek. Pa Ell:)

TAJEMSTVÍ NEBE-32.kapitola

29. října 2009 v 20:32 | Ell |  Tajemství nebe
Ahojte,
přidávám 32.kapitolu Tajemství nebe. Tahle kapitola mi dala docela zabrat. Napsala jsem celkem asik 4 verze, jak by to mohlo být, ale žádná z nich se mi dostatečně nelíbila. Ani tahle poslední není podle mých představ (ale já vlastně tentokrát ani pořádně nevím, jaké mám představy).

Asik vám tahle kapitola moc nového neřekne, ale snad na konci najdete aspoň něco, co jste už tušili. Jinak taky zjistíte, kdo je ten záhadný Ern, který se objevil na konci minulé kapitoly. Teda nezjistíte to až tak docela:).

Obrázek: Enr (ale celkem nekvalitní obrázek)

Hudba: Yiruma - Maybe Asik se to k tomu moc nehodí, ale nevěděla jsem, co tu dát. Task si to nemusíte pouštět.

S přáním příjemného počtení vaše Ell:)


Vášeň a cit

28. října 2009 v 21:19 | Ell |  Filmíky...
Právě jsem se dodívala na film Vášeň a cit (Becoming Jane).

Romantický / Drama
Velká Británie / USA, 2007, 120 min

Režie: Julian Jarrold
Hrají:
Anne Hathaway - Jane Austen
James McAvoy - Tom Lafroy


Vášnivý milostný příběh o skutečném setkání mladé Jane Austenové a Toma Lefroye, který pravděpodobně inspiroval její největší romány. Roku 1795 byl pro mladou anglickou dámu hlavním životním cílem sňatek s bohatým mužem. Jane Austen (Anne Hathaway) však věří na lásku. Ve svých 20-ti
letech se konečně setkává s temperamentním mladým Irem Tomem Lefroyem (James McAvoy). Jeho intelekt a opovážlivost ji naprosto uchvátí a Jane brzy nemyslí na nic jiného, než na Toma. Může si ale dovolit odmítnout nabídku k sňatku s vnukem Lady Gresham (Maggie Smith), vzepřít se autoritě svých rodičů a uprchnout před sociálními konvencemi? Díky filmu Becoming Jane můžeme zjistit, že mezi Rozumem a citem a Pýchou a předsudkem se odehrál opravdový životní příběh… (oficiální text distributora)


Odkaz na film je Tu

Já miluju knihy Jane Austenové a tohle je něco podobného. Sice ne s až tak úplně nejlepším koncem, ale stejně to je úžasný film. Vřele doporučuju se na něj podívat.

Info

28. října 2009 v 14:10 | Ell |  Blogový záznamník
Všimli jste si nového designu? Jak se vám líbí? Ještě to není úplně to, co si představuju. Odmítá se mi do záhlaví nahrát obrázek, který tam chci. Je to v podstatě ten, co tam je teď, ale jinak barevně upravený. Takže to až takový rozdíl není :).

Jinak nevím, jestli aspoň trošku sledujete počítání návštěvnosti. Já teda moc ne, ale když jsem dneska pracovala na tom novém designu, tak jsem tam zabloudila očima. Takže mě trochu překvapilo, že jako celkové číslo tam byl počet 1008 návštěv.

Takže díky, fakt jsem to nečekala :).

seriál The vampire diaries

24. října 2009 v 21:54 | Ell |  The vampire diaries
Ahojte,
asik před týdnem jsem objevila seriál The vampire diaries!
Je to seriál o upírech, ale ne takových, na jaké jsme zvyklí ze Stmívání.

Elena Gilbert je středoškolačka z malého města Fell's Church ve Virginii. Na začátku školního roku si všimne tajemného Stefana Salvatora. Stefan ale její náklonost zezačátku odmítá. Vzápětí Elena odhalí "strašnou" pravdu. Stefan je upír. V městečku se začínají množit útoky na obyvatele. Všichni si myslí, že za to může Stefan. Ale na scéně se objeví jeho démonický bratr Damon - právě ten stojí za útoky. A nejen to, rozhodl se, že Elenu získá pro sebe jako pomstu za staré rodinné křivdy. A tak boj mezi upírskými bratry o srdce dívky a celé město může začít.

V hlavních rolích Nina Dobrev (Elena), Paul Wesley (Stefan) a Ian Somerhalder (Damon).

Tenhle seriál je natočený podle šestidílné knihy L. J. Smith.

Dávám odkaz na prvních šest dílů seriálu. http://iserialy.sk/serialy/the-vampire-diaries/

Jsou tam sice dost často takové ty lekací a strach nahánějící scény, ale jinak je to naprosto dokonalé. Vlastně bez nich, těch scén by to asik nebylo ono. Ale vždycky, když začne hrát taková ta napínavá hudba si říkám: Nelekni se, teď něco příjde. Ale stejně se vždycky leknu.
Netrpělivě čekám na další díly.

Trailer:


TAJEMSTVÍ NEBE-31. kapitola

24. října 2009 v 21:34 | Ell |  Tajemství nebe
Ahojte,
Tak konečně po 100 letech jsem si zase našla chvilku času na napsání další kapitolky Tajemství nebe. Já vím, je to strašně dááávno, co jsem tu naposledy dala nějakou kapču. Strašně moc se omlouvám, ale času je málo a povinností hodně. Určo to všichni znáte. Navíc múza si asik vzla dovču, ale doufám, že už se z Řecka nebo já nevím, kde byla, zase vrátila a bude mě teď poctívat svojí návštěvou častěji. Tak doufám, že jste na TNko nezapomněli.

Protože je to fakt dávno, tak zhruba připomenu, kde jsme Bellu v ději nechali a kde se k ní zase vrátíme. Nechali jsme ji v záhadné kulaté místnosti, kde se stalo něco podivného. Vzpomínáte na to světlo a vítr? A jaký hlas na Bellu mluvil v prázdné místnosti? To se dozvíte v následující kapitole.

Kapitolka je zase z pohledu Isabelly. Je dost krátká, ale jsem ráda, že jsem napsala aspoň něco

Hudba: Jason Walker-Down Nevím, jestli se k tomu ta písnička odí, ale já jsem tu kapitolu u ni psala, takže tak.

Obrázek: Zatím jsem žádný vhodný nenašla, ale možná tu něco později přidám. I když Clair říkala, že obrázky nejdou vkládat, tak možná to ani není naškodu, že jsem se moc nezdržovala hledáním :)

Tak sand si tuhle kratičnou kapitolu užijete. Vaše Ell :)


TAJEMNÝ DENÍK-10.kapitola

21. října 2009 v 18:26 | Ell |  Společná povídka

Ahojte,
nějak jsem zaspala dobu. Už v neděli večer se na stránkách TD objevila další, už 10. kapitolka, kterou pro vás napsala Gabča. Jak jste si jistě všimli, tak to jsou první kulatiny :).


Takže.. Máte tu další kapitolu.. Už obrázek napovídá, o čem to asi bude a kdo se tam objeví.. Doufám, že se kapitola bude líbit.. Komentář uričtě potěší nejen mě, ale i další tvůrkyně povídky..
Přeju příjemné čtení..Gabča


Další kapča TN?

17. října 2009 v 19:23 | Ell |  Blogový záznamník
Ahoji,
nějak to tu začíná vypadat jako na hřbitově, nemyslíte? Teda hřbitov je podle tomuhle ještě párty, takže možná přirovnání k márnici bude lepší, ale nechci být morbidní, takže raději mlčím :).

A kdo za to může? No kdo jiný než zase já. Jak jinak! Ale mám výmluvu, ne že bych jsem se chtěla na něco vymlouvat, ale na někoho se to svést musí :). A kdo je příhodnější než naše školství. Nj, zase jsme toho měli tento týden do školy vela. Prostě krizovka. Jen seznam toho, z čeho jsme psali a byla jsem zkoušená, by byl delší než telefoní seznam. A to jsou Zlaté stránky pěkné počteníčko :). Co to zas plácám.

No prostě. Dneska jsem se chtěla pustit do psaní další kapči TN. Word jsem spustila asik tisíckrát, ale nějak jsem se prostě nedokázala donutit. A taky nevím, jak to, co chci psát, mám formulovat. A taky jako, 9 komentářů? Že se nestydíte :D. No, nevím, nevím, jsetli to má vůbec cenu se dál snažit. Ne, to je samo na vás, kolik komentů napíšete, ale pokud nechcete psát kvůli tomu, že se vám ta kapitola nelíbí tak to just napište. Prosím, ať vím.

No takže se ještě pokusím dneksa něco nadatlovat a kdyžtak zítřek to jistí. Ale jako vždy nic neslibuju, protože moje chuť do psaní se mění jako počasí tam za oknem.

Takže se omlouvám.

A ohledně toho hřbitova, můžem to změnit ne? Co byste řekli nějaké diskuzi? Hm? Hmm? Hmmm?

Do nebe a další...písničky

14. října 2009 v 20:53 | Ell |  Rádio Ell :)
Rádio Ell:) (jak jsem nazvala rubriku s písničkama) vám přináší další písničky od Tomáše Kluse/a. (Nevím, jak to mám skloňovat. Tak si vyberte :))

Poslední dobou ho celkem často poslouchám a jeho styl hudby se mi fakt líbí.
Takže nějaké starší songy, ale myslím, že na kráse jim to neubírá, bo nejsou tak oposlouchané.

Tak která je nejlepší? Nebo já bych spíš řekla které!

Do nebe:


Navěky:
(tahle je celkem známá. Společná píseň s Anetou Langerovou (taky dobrá zpěvačka))


Pocity:
(taky celkem známá)


Marie:


Balada:

Až...:


Kfjetina:


A sposta dalších. Tyhle všechny byly z alba Cesta do zahu(d)by.
Další písnička Toma Klusa můžete najít na youtube, nebo tady Tady

zdroj: www.youtube.com

VeSmíru

14. října 2009 v 17:53 | Ell |  Rádio Ell :)
Víte, že...
... předevčírem (12.10.) vyšla nová deska hudebníka a herce Tomáše Kluse "Hlavní uzávěr splínu" ? Ne? tak tady je z ní ochutnávka písnička "VeSmíru". Možná jste už tuhle písničku slyšeli, tak napiše svůj názor.

Podle mě je to dost nadějný muzikant. Líbí se mi jeho melodie i texty, které mají podle mě většinou nějakou myšlenku, není to jen takové bezduché plácání. A hlavně se mi líbí názvy jeho alb :D. První s názvem "Cesta do záhu(d)by" a druhá, už zmíněná, "Hlavní uzáver splínu".zdroj: www.youtube.com

Povídka?

12. října 2009 v 19:54 | Ell
Už dlouho dobu mám takovou vizi a chystám se napsat jednu povídku. Ještě nevím, jestli to bude jednorázovka, nebo na více dílů. Jesté ale je, o čem bude. Byl by to pravdivý příběh, které se stal mě poměrně blízké osobě-mojí babi.

Myslím si, že její životní příběh by se vám mohl líbit. Nechci tady moc prozradovat dopředu, ale stručně bych mohla načrtnout alespoň opravdu stručný děj.
Jako nemanželské dítě, které nikdy nepoznalo svého otce, to měla v období jejího dětství opravdu těžké. Někteřé děti se jí za to posmívaly a dospělí si na ni ukazovali prstem. Vyrůstala se svou matkou, dědou a babičkou v maličké chaloupce bez elektriky, vodovodního kohoutku do domu. Když se jednou (o několik let později) své matky zeptala, kdo je její otec, odpověděla pouze: "Nevzpomínej staré děje." A s touto větou žije až dodnes.
Tímto, ale její příběh teprve začíná.

A tak se vás ptám. Zajímalo by vás, jak to všechno bylo s většími podrobnostmi a taky další příběhy z jejího života, které jsou stejně tak zajímavé? A tak vás prosím, abyste mi svůj názor napsali do komentů. Budu vám vděčná i když bude vaše odpověď negativní i pozitivní.
Vaše Ell

Krásná písnička <3

12. října 2009 v 18:22 | Ell |  Rádio Ell :)
Dneska jsem objevila úplnou náhodou nádhernou písničku. Předem upozorňuju, že je to taková ta polmaličká, romantická písnička. Chytne vás a už nepustí. Už jsem zas nakažená, takže si ji pouštím furt dokola. Tak se s vámi o ní dělím, takže pokud chcete, tak si ji poslechněte. Fakt to stojí za to :)

Tomáš Bezdeda - Krásně krásnázdroj: http://www.youtube.com

po víkendové odmlce tu zase budu strašit :)

11. října 2009 v 16:32 | Ell |  Větší katastrofa než globální oteplování=JÁ
Tak jsem zase tu. Nevyspaná, unavená, ale jsem tu. Hned jak napíšu tenhle článek tak zalezu do postele a budu spát pravděpodobně až do rána. Nevěřím si, že bych byla schopná ještě vsatnout. Ale ve 3 dost pravděpodobně budu šprtat rušinu, anglinu a děják, bo teď už na to fakt nemám.

TAJEMSTVÍ NEBE-30. kapitola

8. října 2009 v 19:44 | Ell |  Tajemství nebe
Lidi vidíte to, co já? Vidíte tu krásnou kulatou 30? Ani se mi nechce věřit, že je to možné. Ale už to tak vypadá. 30. kapitolka Tajemství nebe je tu. Slavte!!! Kdyby mi někdo před takovými 4 měsíci řekl, že dobrovolně napíšu 30 kapitol nějaké povídky, tak bych se mu vysmála do obličeje a ještě dlouho bych to vyprávěla jako veselou historku. Ale teď...já tomu nemůžu uvěřit....já to udělala. Dobrovolně!

Připravte se, že tentokrát bude tenhle úvod delší....o dost delší.

Jako první bych chtěla PODĚKOVAT. A poděkovat a poděkovat a ještě milionkrát poděkovat. A komu? No přece vám. Vám všem. Kdyby nebylo vás, tak tahle povídka vůbec nepokračuje. Skončila bych někde u 4. kapitoly a bylo by to. Takže jsem si dala tu práci a z komentářů v posledních asik 10 kapitolách si vás vypsala abych vám mohla jmenovitě poděkovat. Nechci někoho upřednostňovat a tak to vezmu pěkně podle abecedy.
anamor, An3tk4, andy, Astirie, cikko, ClairdeLune, Gabča, Gaudi, Gigles, hanicka, iva, Izzy Mary, Janča, jiras.minas, Monulinka, Nessa, NikkiR, rebísek, Sylvín.
Vám všem děkuju.
Snad jsem na nikoho nezapomněla. Jestli jo, tak mě pořádně seřvěte....zasloužím si to a já vás dopíšu. A předem se vám omlouvám. A pokud jsem někomu zkomolila přezdívku (to se mi taky stává) tak se tayk omlouvám a napravím to, jen musíte říct.
A pokud tuhle povídku čte víc lidi, ale nepíše komenty, tak o nich jaksi nemůžu vědět, ale taky jim děkuju. O jednom takovém člověku vím. Takže díky i tobě Nikki.
Prostě díky, že si najdete čas a přečtete tuhle mojí slátaninu a pak si ještě najdete další chvilku a napíšete k tomu svoje komentáře. Vždycky potěší. Hlavně ty, které třeba vyjadřují, co se vám nejvíce líbilo a tak. Za krásné komentáře bych chtěla poděkovat hlavně Astirii, která mi už několikrát, možná nevědomky, pomohla k dalšímu vývoji děje. Ale i klasické "Krása!" a spol. potěší.

A k této kapitole. Je z pohledu Isabelly. Co se stane v oné záhadné místnosti po tom, co Bela vstoupí do kruhu? Přisoudila této místnosti magickou moc právem, nebo ji jen ovlivnil její vzhled? To všechno a ještě více se dozvíte níže. :)

Hudba: Tentokrát si nevím rady, co sem dát. Takže třeba Requiem for a dream, který tu už sice byl, ale co už. Nic jiného mě nenapadlo.

Obrázek: Ten najdete netradičně na konci. pokud chcete mít nějaké překvapení, tak se nedívejte dopředu. Jinak myslím, že mluví sám za sebe a že není, co dodávat.

Tak doufám, že se vám bude líbit nejen tahle kapitola ale i ty další.

Snad jsem nezapomněla na nic, co jsem vám chtěla říct. Snad jen, že další kapitola určiě bude až po víkendu. Přesněji nevím.
Vaše Ell:)


TAJEMNÝ DENÍK-9.kapitola

7. října 2009 v 20:23 | Ell :) |  Společná povídka
Takže na stránkách TD se objevila nová kapitolka.


Ahoji, taky je další kapitolka povídky. Omlouvám se, že jsem to ještě tak zdržovala, ale příjde mi, že je to poměrně logický vývoj děje. Tak snad se na mě nebudete zlobit.

Jako vždy budu ráda za vaše komenty. Mějte se krásně a příjemnou četbu. Vaše Ell :)

Píseň labutí

7. října 2009 v 18:23 | Ell |  Rádio Ell :)
Strašně hezká písnička...hlavně ten začátek.

Možná jste si všimli, že mám ráda československé písničky. Mě se strašně líbí, jak jsou ty jazyky každý jiný, ale zárověň jsou si tak podobné a rozumíme si i bez slovníků a podobných nesmyslů.
Celkově slovenština je strašně uchu lahodící jazyk. A tak se přiznávám, že závidím všem slovákům :)


TAJEMSTVÍ NEBE-29. kapitola

4. října 2009 v 20:37 | Ell :) |  Tajemství nebe

Tak tohle byla fakt bleskovka! Je tu 29. kapitolka!!! Sice kraťoučká, ale je tu. Snad se vám trošku uleví a nebudete mě chtít zabít :D. Jinak netěšili jste se na tuhle kapču jen vy, ale i já a možná i proto, tu byla tak rychle. Jinak bych vám všem chtěla poděkovat za komenty k minulému dílku. I ty mi hodně pomohly. No příští kapitola bude 30. takže se připravte na dlouhý úvod. Takže tentokrát se to pokusím trochu skrouhnout.

Nikdy jsem to neudělala, ale tuhle kapču bych chtěla někomu věnovat. K téhle kapče v rekordním čase jsi mě dokopala ty. A dík i za tu písničku! Děkuju Clair.

Zase kapitola z Bellina pohledu.

Obrázek: tentokrát jsem ani žádný nehledala, ale pokud na nějaký ještě narazím, tak ho sem přidám. Už je tu :)

Tentokrát s radostí přeju příjemné počtení vám všem. S láskou Vaše Ell:)


TAJEMSTVÍ NEBE-28. kapitola

4. října 2009 v 14:31 | Ell :) |  Tajemství nebe
Další kapitolka na skladě! Konečně jste se dočkali 28. kapči! 28? To už je jich tolik? To už se pomalu blížíme ke 3. kulatinám :). Ale nebojte se. 30. tahle povídka určitě neskončí. (Teda skončila by v případě vašeho nezájmu).
Zase se musím omluvit, že to tak dlouho trvalo, ale neměla jsem čas a když už jsem si ho našla, tak mě to nebavilo.Ale když jsem slíbila, že to bude do konce týdne, tak jsem to splnila :)

A podle toho vypadá tak i ta kapitola. Ze začátku je to podle mě jedna velká nuda, ale až úplně na konci, je jeden důležitý moment pro vývoj celého dalšího děje. Tak to pokud možno prosím přežijte.

Je to z pohledu Isabelly a je to taková chaotické a strašně kouskované.

Obrázek: Nemohla jsem zase jako už poslední dobou nic vybrat a tak tu je zase Bella s Edwardem, ale ten Edward je nějaký divný. Ale co už.


Snažte se tuhle kapitolu překonat a donutit se to přečíst. Snad to nebude znít tak, že si moc věřím, ale řekla bych, že další kapitolky už budou stát za to! Vaše Ell


Shrnutí-září

1. října 2009 v 21:15 | Ell |  Blogový záznamník
Takže došly mi na mail informace (takový výpis komentářů, návštěv a tak). Takže vám to tu píšu, aby jste věděly.

Váš blog blog-ell měl v minulém měsíci 1091 návštěv. To je o 273 více než v předchozím měsíci.

Takže to vás chválím a obdivuju, že sem vůbec lezete :). Jste fakt super!!


Váš blog blog-ell měl v minulém měsíci 237 komentářů. To je o 66 méně než v předchozím měsíci.

Ale ohledně komentů....o 66 míň než v srpnu? Tak to je celkem rozdíl! Ale asik za to můžu já, že jsem byla na tom turisťáku a míň přidávala články. No jen se podívejte: srpen 43 a září 28.

Ale děkuju vám za těch 1091 návštěv i za těch 237 komentářů. Díky

Písnička :)

1. října 2009 v 20:33 | Ell :) |  Rádio Ell :)
Musím se s váma o něco podělit, nebo z toho zcvoknu. Zase mám takové to období, kdy si pouštím jednu písničku pořád dokola a znovu a znovu...
Tak vám ji sem dávám, ať můžete zešílet se mnou