Povídky na téma Ztráta paměti:
od Gaudi

Listopad 2009

Jednou nestačilo?

29. listopadu 2009 v 20:11 | Ell |  Twilight saga

Nestačil vám jednou Nový měsíc v kině? Tak mám pro vás skvělou zprávu. Hážu sem odkaz na film online. Sice kvalita....teda spíš nekvalita hrozná, ale tak co už. Nj, kino je prostě kino, ale dívat se na to dá.


Příjemné sledování přeje Ell :)

Big B day party...a já zase nemocná

29. listopadu 2009 v 20:08 | Ell |  Větší katastrofa než globální oteplování=JÁ

Už to vypadalo, že jsem se uzrdavila a možná bych i zdravá zůstala, ALE...
Ale včera jsem byla na oslavě narozenin. Fakt mega akce. Slavilo to 8 lidí najednou a jenom pozvaných bylo 150. Vůbec bych se nedivila, kdyby se tam za ten večer a ráno protočilo i 200 lidí.

...7 kámošek, cola, popcorn, čokoláda, Nový měsíc a já to všechno v jednom kině včera večer

27. listopadu 2009 v 22:15 | Ell |  Větší katastrofa než globální oteplování=JÁ

Včera to byl den. Ráno jsem měla ještě zvýšenou teplotu, ale už jen trošku. Na původně plánovaný koncert Tatabojs do Nového Jičína jsem nemohla. Večer už nám totiž nejelo ni zpátky, takže bychom musely s kámoškou, kterou jsem tam měla jet u jiné kámošky. A ráno jsme měly jet zrovna do školy. Tak to mi mamka zatrhla bez diskuze. A co teď? Lístek za 325 kourun koupený a já tam nemůžu. Tak jsem začala obvolávat lidi, jestli někdo nechce jít. Všichni ve škole, takže mi to nebrali prostě krize. Nakonec jsem psala sestřence. Nejdřív napsala, že tam chtěla jet, ale že se tam nemá jak dostat. No z Ovy to není zrovna nejblíž. A po dvou hodinách mi volala, jestli ten lístek ještě má, že to nějak vyřešila. Tak nakonec tam jela. Kámoška mě dneska informovala, že to bylo naprosto famózní a úžasné a dokonalé a prostě....

Je mi sice líto, že jsem tam nebyla, ale co se dá dělat. Sice jsem za to obvolávání utratila asik 150kč kreditu, ale aspoň ten lístek nepropadl a sestřence jsem dala dárek k narozkám :). (Ne, dělám si srandu. To Ještě něco budu muset vymyslet.)

No a pak jsem se nudila a říkala jsem si, na jaký film se podívám. Tak jsem na netu najela na stránku s filmama a ještě se to pořádně ani nenačetlo a na mě vybafla obrovská upoutáývna na NM online. Musela jsem před tím utéct, abych si to nepustila. Asik po půl hodině pozorování počítače s bezpečné vzdálenosti jsem se o5 přiblížila. A za chvíli jsem to prostě nevydržela a pustila si to. První minua, druhá minuta....STOP! Ne! Já se na to nechci dívat. Chci jít na to do kina a nechat si to na tu obrovskou obrazovku, v dobré kvalitě ve společnosti skvělých lidí a jedné takové maniačky jako já. Nechápu, jak jsem to dokázala, ale vypla jsem to.

Šest hodin večer. Teploměr pod paží. 36,9. To už není teplota. Rychle hodit sprchu, umýt hlavu, hodit do sebe nějaké jídlo na sebe nějaké hardy, ostatníma zbytečnostma se nezdržuju. A valím do kina. "Čau mami, du do kina, za dvě hoďky jsem doma." "Dobrý vtip. Mazej do postele." Mami prosím, stejně už nemám teplotu (nelhala jsem) a zítra už jdu do školy. Prosíííím." Nevím, ale moje přesvědčovací schopnosti mě poslední dobou vůbec nezklamaly. Jeden kámoš vždycky říká, že kdyby šlo zabíjet pohledem, tak jediný, kdo by to uměl jsem já. A že umím ze všech lidí co zná nejlíp prosit očima. Tak možná jsem mamku překecala očima. Každopádně mě pustila.

No a teď k samotnému kinu. Kino naprosto narvané. Pomalu se začíná stmívat. A je tma. Já s další fanatičkou se na sebe podíváme. "Jani, je to tady." Říkám. "Jo, pamatuješ jak jsme si strašně dávno říkaly, že to nevydržíme? A teď je to tady." "já vím. Šak zítra začínáme odpočítavát dny do Zatmění."

Znáte to, Vy nedočkavě čekáte na film, na který čekáte několik měsíců. Od začátku vás dělí několik minut, ale oni to musí ještě 15 minut natahovat nějakýma blbýma ukázkama. No dobře, ta rozesmátá tramvaj je celkem dobrá. (Sice to běží i v TV, ale já se na televizi moc nestíhám dívat.) To někdy zkusím :). Ale na ten horor bych nešla ani náhodou. Já jsem vykřikla už jen u ukázky.

No a potom to přišlo. Nechci to tady rozebírat scénu po scéně, to by bylo s mojím slohovým stylem psaní na moc dloho. Kdo viděl, ten si udělal určitě svůj názor a kdo neviděl, tak nechci nic prozrazovat. Jen jsem chtěla zmínit reakci v našem kině, když Bella spadla z motorky a Jacob si sundal tričko. Jak jsem se dívala na nějaké video z kina, tak tam ženské uplně ječely a věřím tomu, že si některé vytrhaly i pár vlasů. A víte co u nás? Takové chlamy. Všichni se začali úplně řezat.
A ještě jedno zjištění. Jacoba nesnáším jen v knížce. Asik to bude Taylerem (Lautnerem), ale ve filmu s ním nemám žádný problém.
A ten konec, tak ten mě naprosto dostal. Jako a jak to teďka mám vydržet do Zatmění? Hmm?

No podle mě byl ale film naprosto dokonalý. Moje nejoblíbenější knížka je sice Stmívání, ale myslím že ohledně filmů, New moon byl teda lepší. Kdo jste zatím neviděli. Doporučuju neváhat a nejkratší cestou to střihnout do kina.


A tak se vás ptám.
1. Která kniha Twilight ságy je vaše nejoblíbenější?
2. Film? Stmívání vs. Nový měsíc?

Bacil mě bacil, blbec jeden!

25. listopadu 2009 v 15:01 | Ell |  Větší katastrofa než globální oteplování=JÁ

Zdravím,
Omlouvám se, ale teď nebudu nic moc (teda asik spíš nic) přidávat. Od neděle večera ležím s teploměrem pod dvěma peřinama, na nohách troje hrubé ponožky a spím. Teploměr už je asik taky z toho věčného šplhání nad 38 unavený, tak si dal dneska trochu pauzu.
Já už ty všechny léky, kapky, horké bylinkové a všelijaké čaje proti nachlapení nemůžu ani cítit. No ještěže mám rýmu.
Chvílema mám pocit, že se rozteču jako nanuk na slunku a nejrači bych skučila do Severního ledového oceánu, nebo do vany plné ledu (to by bylo asik blíž). No a chvílemi mám zas pocit, že jsem z té ledové vany právě vylezla skoro si vybiju zuby o sebe, jak mi drkotají.

No já si prostě umím vybrat, kdy budu nemocná. A mám to, teď nemůžu nikam. A to jsem toho měla na tento týden tolik v plánu. To není fééér. ;-(

No nic, já se du zas nadopovat nějakýma práškama. Tak se mějte.
A jak zpívá Lunetic: Ať je hudba tvůj lék :D :D. A já zpívám druhý hlas: "Ať je paralen tvůj lék. A každý z nás ať má paralen svůj, paralen svůj, který vyléči hned všechnu teplotu a hlavně hlavu bolavou" :D.

Vaše Ell a paralen = best friends

EKG - 4.kapitola

21. listopadu 2009 v 21:26 | Ell |  EKG mého srdce
Tak jak jsem slíbila, tak sem dávám ještě jednu kapču dneska. Ale je taky krátká a nic se v ní neděje.
Tentokrát sem dám písnišku, která se vůbec nehodí, ale nechci furt dávat jen pomalé a smutné. Takže KE$HA - TiK ToK
Příjemné počteníčko přeje Ell:)


Prosba!

21. listopadu 2009 v 13:34 | Ell

Chtěla bych vás poprosit o pomoc!
Jedná se o hudební stránku povídek (teda hlavně EKG). Příjde mi dobré, když je v povídky vždycky nějaké hudba. Když se autor strefí a k ději kapitoly se ta hudba hodí, tak to vrhá na dílek úplně jiné světlo. Přirovnala bych to k filmu, nejlípe asi hororu. Nebýt hudby, tak se tak nebojíme (teda aspoň já). Nebo jen nějaká napínavá scéna.
Samo nikoho nenutím, aby si tu hudbu pouštěl. To je jen na vás.

Já osobně se snažím vybírat hudbu nejen podle melodie, ale aby se trošku i text hodil k oné kapitole. Neříkám, že to vždycky jde. Ale snaha se taky cení, ne? :)

No a abych se dostala k tomu havnímu. Začíná mi docházet zásoba písniček. Teda není to tak hrozné, ale když vyloučím písničky, které se ke kapitole nehodí, tak mi ji zbyde pár. Některé z nich mám třeba rezervované na nějakou jinou kapitolu a pak je výběr dost omezený. Někdy je to dost krizovka. Takže jsem vás chtěla poprosit, jestli byste do komentů nemohli napsat třeba vaše oblíbené písničky (stačí název nebo odkaz). Nebo prostě písničky, které se vám líbí. Vím, že kdybyste měli psát všechny, tak to bude další než telefoní seznam. Tak můžete hodit jen pár příkladů, které si myslíte, že třeba neznám. Nebo jak chcete.
Budu vám moc vděčná.

Takže určitě víte, že mě váš názor zajímá a tak se ptám:
1) Pouštíš si hudbu, kterou doporučuju? Pouštíš si jinou hudbu, nebo si nepouštíš nic?
2) Sedí ti většinou jaké písničky vybírám ke kapitolám?
3) Překládáš si texty (ať už v hlavě sama, nebo si vyhledáváš překlady)?
4) Písničky o které se chceš se mnou i s ostatními podělit. (odkazy, názvy,...).
5) Nějaké další poznámky, atd.

Doufám, že si někd najde čas a dočte tenhle článek do konce a předem moc, moc, moc a strašně moc děkuju všem, kdo odpoví na moje otázky.

Kdybyste nechtěli odpovídat do komentů, nebo jakékoliv jiné důvody, tak mi můžete vaše názory posílat na mail Ell.aa@seznam.cz.

Ještě jednou díky moc všem. Vaše Ell

EKG - 3.kapitola

21. listopadu 2009 v 13:04 | Ell |  EKG mého srdce

Hlásím se s další kapitolou. Chtěla jsem ji přidat už včera. Měla jsem ji napsanou, ale nějak jsem to pak nestihla.
Tahle kapitolka je dost krátká (jen jedna stránka ve wordu), ale mohla bych ještě dneska napsat další, takže vám to možná vynahradím. Není ani moc zábavná. Vlastně žádná z kapitol nebyla zábavná, takže lépe řečeno dějově přecpaná.

Ještě bych chtěla odpovědět na dotaz Astirie (teda tys to asik jako dotaz nemyslela...to je jedno :)). Asik to bude zajímat více z vás. Tajemství nebe v dohledné době nečekejte. Teď jsem se nějak nadchla pro tuhle povídku, takže budu psát přednostně ji. Kdybych se moc nudila, tak bych mohla napsat i další díl TN, ale to asik nehrozí. Tak doufám, že mě za to nebudete nenávidět.
Jinak pokud hledáte odpovědi na svoje otázky, které píšete do komentů, tak se sanžím odpovídat. Pravda, někdy mi to trošku trvá, tak se mnou mějte trpělivost prosím.

A ještě hudba k tomuto dílku Faith hill -There you'll be (známá z Pearl Harbor)

Vaše Ell :)


EKG - 2.kapitola

19. listopadu 2009 v 19:35 | Ell |  EKG mého srdce
Zdravím všechny.
Tak jsem tu zase s další kapitolou. To je rychlost, co? To jste snad u mě nikdy nezažili :D. Taky se divím.
Jo, jen abyste věděli. Tahle povídka nebude tak dlouhá jako TN. Plánuju tak kolem 10 kapitol.
Tahle kapitola není dějově nějak bohatá, ale myslím, že emociálně je to trošku vynahrazeno. Vlastně celá tahle povídka bude spíš o citech než o ději.
K téhle povídce nemám žádný obrázek. Zato jsem se ale nemohla rozhodnout, kterou k ní dát písničku a tak si můžete vybrat ze dvou.
1) Someones watching over me Nechci vás podceňovat, ale třeba pro ty, kdo se neučí anglicky bych chtěla upozornit na překlad názvu téhle písničky: Někdo mě hlídá. Ale zase po hudební stránce se podle mě moc nehodí. A tak dávám druhou možnost.


EKG - 1.kapitola

17. listopadu 2009 v 19:21 | Ell |  EKG mého srdce


Takže první kapitolka mojí nové povídky EKG mého srdce. Ohledně hudby si na začátek pusťte Pussycat dolls -Hush, hush. V textu je ještě jeden odkaz na klavírní skladbu od Yirumy- Moonlight.
Pevně doufám, že se vám bude líbit a že mi zanecháte nějaký koment. Vaše Ell :)


Nová povídka - EKG mého srdce

17. listopadu 2009 v 18:53 | Ell |  EKG mého srdce

Ahoje,
dneska v noci, když jsem nemohla spát, tak jsem poslouchala písničky a úplně z nenadání mě napadl námět na novou povídku. V hlavě se mi teď těch nápadů lítá hodně, které nestíhám psát a tím pádem realizovat. neříkám, že tenhle je nejlepší z těch, které se mi tou hlavou motají, ale tenhle mě fakt zaujal. Možná to bylo tím, jak nečekaně mi přišel na mysl a nebo možná tím, jak neuvěřitelně rychle mě napadaly další souvislosti a jak jednoduše jsem na tu ústřední myšlenku nabalovala další a další.

Ohledně názvu to překvapivě nebylo taky nějak složité. Možná mě napadl dřív název než děj. A od toho názvu se v podstatě hodně věcí odvíjí. Takže EKG mého srdce.

No a ráno jsem zasedla k pc a psala a psala. Napsala jsem první verzi. ta se mi nelíbila. Tak jsem ji uložila, ale i tak se pokusila sepsat to nějak jinak. Tak jsem napsala druhou verzi. V noci by mi to psaní možná šlo samo od sebe, ale ráno jsem s tím měla problém. I tu 2. verzi jsem uložila, ale věděla jsem, že ani ona nespatří světlo světa (tohoto blogu :D). No a te´d večer jsem zase sedla k počítači a napsala v pořadí 3. verzi, která mnohem víc vyhovuje mojim představám. Asi ne nadarmo se říká do třetice všeho dobráho.

No a teď k povídce. Nebudu nic z děje prozrazovat dopředu. Řeknu jen to, že tahle povídka se nebude týkat Twilight ságy. Hlavní hrdinkou je 17-ti letá Natálie. Nic víc neprozradím. Takže jediné, co vám zbývá je, nechat se překvapit a přečíst si první kapitolku a popř. celou povídku.

Snad se na mě nebudete zlobit, že začímám něco nového, když ještě němám dokončené Tajemství nebe. Ale prostě si nemůžu pomoct.

Vaše Ell :)

Jak tenhle článek pojmenovat??Koncert, kino, dnešek

17. listopadu 2009 v 0:44 | Ell |  Větší katastrofa než globální oteplování=JÁ

Děcka povedlo se mi to! Teda jen částečně, ale povedlo. Jak jsem včera psala o tom, že nevím, jak to mám udělat s tím koncertem a Novým měsícem v kině, tak jsem to vyřešila. A celkem uspokojivě. Sice to není úplně podle mojich představ, ale lepší než nic.

Takže ve čtvrtek 26.11. jedu na koncert Tatabojs a v pátek jdu do kina na Noý měsíc. Nakonec jsem nemusela některé holky ani moc přesvědčovat. Ukázalo e, že asik 3 to vyhovuje více v pátek, takže se rozdělíme na dvě skupiny + k naší skupině se ještě 3 hoky ze třídy přidají. Sice je mi líto, že tam nepůjdem všichni dohromady, ale co se dá dělat. Janču, svojí hlavní konzultantku přes Twilight ságu budu mít s sebou. Řekla, že tam prostě musíme jít spolu, že by si to tak neužila, kdybych vedle ní neseděla. (Naše zkušenosti z kina 4ever. Se školou jsme loni byli na Tobruk a my jsme polovinu filmu vykukovaly zpoza mojeho kabátu a čekaly, komu zase prostřelí hlavy nebo komu urve granát nohy.)

No ten týden bude velmi zajímyvý. V sobotu pořádají listopaďáci ze třídy oslavu narozek. To bude akce jak něco. Prý tam má být 150 lidí. Nedělám si naděje, že bych přišla domu dřív než v 5, to jako fakt ne.

No a ještě jednu historku z dneška(teda už všerejška). Byla jsem s kámoškala venku a neměly jsme až tak co dělat a tak jsem vymyslela, že jdem do teska. To se ale holkám zdálo moc daleko a tak jsme to v půlce cesty stočily do kaufu, protože jsem dostala šílenou chuť na džus (já ujíždím na pomerančovém džusu a čokoládě...mňam). No a tak jsem udělaly nákup ve složení: 1x džus, 1x brambůrky, 1x žvýkačky, 1x nanuk a 2x lízátko. No a tak si to pomaličkou chůzí míříme po kauflanďáckém parkovišti a zrovna přijíždějí měšťáci. Troubí na nás a za volantem taťka od naší kámošky. Tak zastavil, aby nás pozdravil. Ale zastávka se protáhla na hodinu a tak jsme tam s ním a jěště jeho kolegou kecaly. Přitom nám udělali dechovou zkoušku-prošly jsme :D. Ještě nikdy jsme nedýchali , takže zážitky :D a ukazovali nám i jakýsi přístroj, který vydává elektrické šoky.
No a pak jsme už šly, bo kámoši volali, jestli jsme venku a tak jsme pak zevlili po námku s nima. V obou našich čajovnách zavřeno a tak jsme se vydali do Ameriky (teda tak se u nás jmenuje jedna taková restauraco-hospoda). A tam jsme zas potkali ty policajty. Toš známost o měšťáků se hodí.:D

TVD 9. díl

16. listopadu 2009 v 17:21 | Ell |  The vampire diaries

Právě jsem se dodívala na další díl seriálu The vampire dairies s názvem History Repeating na kterou se můžete podívat tady. Nechci nic prozrazovat pro ty, kdo to ještě neviděli. Řeknu jen, že to byl snad zatím nejvíce hrůzu nahánějící díl v kterém se toho strašně moc stalo.

Takže kdo jste zatím 9.díl neviděli a nechcete nic vědět dopředu, tak nečtěte text psaný kurzívou.
Hned začátek dílu mě dostal. Ta Emily, jak se tam promenádovala a jak se zničeho nic zjevila někde jinde. Prostě chudák Bonie. No a ta hudba. A potom ještě u Eleny doma. Jak vyvolávali Emily, tak to jsem jenom seděla, ruce v pěst a když se najednou zavřely do koupelny za Bonnii, tak jsem začala i ječtet. Mamka přiletěla, co zas dělám. Začíná se zdát, že to malé městečko upíry doslova přitahuje. Tak ten učitel. To by mě zajímalo, jestli to taky není nějaký Salvatorovic příbuzný. No a jestli si ještě něco začne s Jennou, no tak to bude.A Logan v poslední scéně mě naprosto dostal.

No a pototm ještě jedna hrozná zpráva. Už na více stránkách (takže to asik bude pravda ;-( ) jsem četla, že 10. díl s názvem The Turning Point bude na delší dobu posledním. 11.dílu se pravděpodobně dočkáme až 14.1.2010. To znamená 2 měsíce bez jedné zmých jednotýdeních drog. Tak to jsem zvědavá, jak to zvládnu.

No a ještě malá ochutnávka z 10. dílu.


Poraďtě, jak se rozdvojit! Prosííím!!!

15. listopadu 2009 v 20:54 | Ell |  Větší katastrofa než globální oteplování=JÁ

Ahojte,
Prosím, poraďte mi někdo, jak se mám rozdvojit! Nebo jak vracet čas, nebo prostě abych mohla být na dvou místech ve stejný čas. Já mám šílené dilema. Ve čtvrtek 26.11. jsou dvě akce na kterých chci strašně moc být. Na obou. A prostě nevím, jak to zařídit.

Tak za 1. je od 19:30 u nás v kině ve Valmezu Nový měsíc. Už máme s kámoškama i zarezervované lístky. Jde nás osum a ještě se možná někdo připojí. Prostě akce ve velkém. Už to plánujem strašně moc dlouho a neuvěřitelně se na to těším.

Ale dneska jsem se dozvěděla, že v Novém Jičíně budou 26.11. od 20:00 hrát Tatabojs. Na jejich koncert chci od té doby co je znám (asik 3 roky). Jenže oni hrajou většinou strašně daleko. A o prázkách hrajou na Coloursech (Colours of Ostrava), ale to jsem vždycky na táboře, takže zase nic. A prostě těďka kousek od nás. Šance jak něco.

Já nevím, co mám dělat. Jediné co mi zbývá, je přesvěčit těch dalších 7 holek co s nima jdu do toho kina, ať tam jdem v pátek. To bude hodně těžý úkol.

Ale jestli se umíte rozdvojit, nebo znáte někoho, kdo to umí, tak určo dejte vědět. Budu vám nadosmrti plnit každé vaše přání. Nebo ještě je tu možnost, že by někdo z vás vlastnil hodinky, které by uměly vrátit čas. Tak jestli někdo něco takového máte, prosíííím půjčte mi to.

;-( ;-( ;-( *pláče* ;-( ;-( ;-( *pláče* ;-( ;-( ;-( *pláče* ;-( ;-( ;-( *pláče* ;-( ;-( ;-(

TAJEMSTVÍ NEBE-33.kapitola

15. listopadu 2009 v 14:53 | Ell |  Tajemství nebe

Ahojte. Já vím, že od minulé kapitolky TN je to už strašně dlouho, ale času je málo. Tak se prosím na mě nezlobte. Hlavní přece je, že už je tady, ne? :D
Asi si už nepamatujete, ja zkončila minulá, takže připomínám, že Bella poznala Ernesta a dozvěděla se od něj, že se stala andělem.

Hudba: Nevím co sem mám dát, takže třeba lovex-yours protože jsem to u toho psala.

Jestli vám příjde, že jsem tu kapitolu odflákla tak se tomu vůbec nebudu divit, protože jsem taky toho názoru a moc se mi nelíbí. Každopádně mi prosím v komentech zanechte své názory a pocity. Děkuju. Vaše Ell:)

Začátak mého konce...nebo konec?

15. listopadu 2009 v 0:53 | Ell |  Větší katastrofa než globální oteplování=JÁ
Ahojte,
je právě 0:40 a já začínám psát tenhle článek. Rozhodla jsem se, že ho napíšu....vlastně ani nevím proč. Možná abych si někomu postěžovala, nebo abych zjistila, že někdo je na tom ještě hůř? Kdo ví. Každopádně je to krize. A to nemyslím tu finanční, i když jestli to takhle se mnou půjde dál, tak nejspíš dojde i na to.

Tak nejprve vám povím jedno velkou novinku našeho města. Prasečí chřipka je tu! Jo, i už i u nás v prťavém Valmezu leží nějaký pán v nemocce s prasečí chřipkou. Vzhledem k tomu, že moje máti pracuje v té samé nemocce jen o jedno patro výš, tak je velká pravděpodobnost mojí nákazy. Protože člověka s tak nízkou imunitou, jakou mám já, jste asik už dlouho neviděli. S kámoškou máme v plánu založit nějaký klub lidí s nízkou imunitou :D.

No a teď k mojí osobní krizi. No tak pátek, to jsem se nezastavila. Do školy, ze školy, uklízení doma, pak jsem šla do města kupovt strašně moc věcí. Knihovna, tak to byla taky věčnost, co jsem tam stávila, jako vždy. Pak mládež (nevím, jestli víte, co to je. Nechci vás podceňovat. Takže pro ty co neví. Shromáždění mladých věřících lidí). Noa nakonec jsem šla s kámošema do města. No prostě do postele jsem lehla ve 3 ráno a byla jsem ráda, že konečně ležím.

Sobota: vstanu a dopoledně dělam něco do školy, teda jako zatím jen opisuju sešity (jako mám dopsat celkem 3 sešity a za to dopoledne jsem dopsala jeden). Pak začínám číst knížku Valka s moky od Čapka. V pondělí mám na to refoš. No a zatím mě to strašně nebaví a vůbec to nechápu. Možná to ani nechci chápat, to bude asik tím. No asik ve 3 vyrážím ven s holkama, vracím se v 6. Hodím spršku, najím se a valím na koncert kámoščiny skupiny. No a z tama jsem došla o půlnoci. Prostě nabitý program. Tak se prosím nedivte, že zase nestíhám napsat TN. Ale možná to ještě zítra stihnu.

No a v pondělí zase jdem jako skoro jediní z širokého, dalekého okolí do školy. No prostě gympl, elita národa :D :D :D (tak to bych chtěla zažít). No nenaštalo by vás to? Asik začku praktikovat bráchův status: Škola není hospoda, abych v ní vysedával každý den. (ne že bych v hospě vysedávala každý den).
Já zas píšu takové hlody. To není možné. Tak já už končím a pro zlepšení nálady dávám jeden strašně starý hit. Možná vám to bude připadat jako trapas, ale takové songy prostě nerezaví. Dem s holkama po námku a společně s mobilem řveme :"...Byl jsem rakeťák, rakeťák. Príma rakeťáák....

Takže: těkej pokondr - Rakeťák


Česko proti chudobě

8. listopadu 2009 v 21:26 | Ell
Prosím najděte si 5 minut času a dočtěte tento článek až do konce!

Já osobně jsem členem této organizace už asik rok, ale nikdy jsem ji nijak zvlášť nepropagovala. Jediné, co dělám, je, že nosím bílou pásku na ruce a na baťohu mám přilepenou nálepku česko proti chudobě.
Ale díky Gabči a jejímu blogu, na kterém jsem nedávno našla článek o organizaci česko proti chudobě, mě něco napadlo.

Myslím, že tento projekt si zaslouží pozornost a tak mě napadlo, že tady napíšu článek o této organizaci a tím pádem na ni upozorním, to ale není vše. Pokud tě ten projekt zaujme a budeš se chtít popř. i registrovat, napište na svůj blog o této organizaci článek nebo si klidně zkupírujte ten můj. Když bude na více blozích, tak je větší pravděpodobnost, že na něj narazí více lidí a že se i více lidí zapojí. Nezapomeň prosím uvést, ve svém článku tuto možnost i vy. Pokud se tento můj malý projektík vydaří tak, jak si představuju, vznikne takový řetězec blogů s tímto článkem.

A teď ta část kterou můžeš kopírovat (teda jako kopíruj z tohohle článku co chceš).
.......

Takže o organizaci Česko proti chudobě:

Každé tři vteřiny na naší planetě umírá dítě v důsledku extrémní chudoby - z hladu, kvůli nedostatku kvalitní vody nebo na nemoci, kterým lze předcházet. Každý den takřka 30 tisíc dětí. Za dva týdny zemře více dětí, než kolik obětí si vyžádala ničivá vlna tsunami na konci roku 2004, za rok 2005 tak ze světa zbytečně odešlo více dětí než má celá Česká republika obyvatel.

Organizace Česko proti chudobě se naží zabránit světové chudobě. Můžeš se zapojit i ty a nebude tě to stát ani korunu. Tady je 8. hlavních cílů této organizace.

1. cíl: Odstranit extrémní chudobu a hlad
2. cíl: Dosáhnout základního vzdělání pro všechny
3. cíl: Prosazovat rovnost pohlaví a posílit roli žen ve společnosti
4. cíl: Snížit dětskou úmrtnost
5. cíl: Zlepšit zdraví matek
6. cíl: Bojovat s HIV/AIDS, malárií a dalšími nemocemi
7. cíl: Zajistit udržitelný stav životního prostředí
8. cíl: Budovat světové partnerství pro rozvoj

Informovat, registrovat a zapojit se můžeš na www.ceskoprotichudobe.cz

A nakonec video, které mě osobně hodně chytilo za srdce.......

Komentáře fungujou tak se neboj napsat svůj názor. Jak jedna česká reklama praví: "Neboj se, já tě neukousnu!" Pokud si to hodíš na blog, tak dej prosím taky vědět. Díky za 5 minut tvého drahoceného času.

Shrnutí-říjen

8. listopadu 2009 v 19:42 | Ell |  Blogový záznamník
Ahojte,
jako minulý měsíc, tak i tento, mi na mail přišlo shrnutí návštěvnosti a komentářů. Takže vám to tu pro zajímavost hážu. Takže za měsíč říjen to vypadá takto:


Váš blog blog-ell měl v minulém měsíci 1227 návštěv. To je o 136 více než v předchozím měsíci.

Váš blog blog-ell měl v minulém měsíci 145 komentářů. To je o 95 méně než v předchozím měsíci.

Vampire diaries 8. díl

8. listopadu 2009 v 19:38 | Ell |  The vampire diaries
Dneska dopoledne se na www.serialy.sk objevil další díl (už 8.) setriálu The vampire diaries, který je v USA vysílán na The CW každý čtvrtek. Tenhle dílek se jmenuje 162 Candles.

Založila jsem i speciální rubriku The vampire diaries (nečekaně:)), protože mám v plánu dál sem vkládat nějaké info o tomhle seriálu. A tak by mě zajímalo, jestli tenhle seriál sledujete, jestli vás zaujal, nebo je to podle vás jen sprcha nesmyslů, které přece nikoho nemůžou bavit (i když s tím bych nesouhlasila. Mě to baví a znám i pár dalších lidí :)). Takže pište do komentů.


Upoutávka na 9. díl-History repeating
skupina Ranetki

7. listopadu 2009 v 15:39 | Ell |  Rádio Ell :)
Ahojte,
včera byl naprosto náročný den. Domů jsem se dostala vlastně až dneksa někdy kolem půl čtvrté ráno. Bylo by na dlouho vypisovat, co jsem všechno dělala, kde jsem byla a tak, ale musím vám říct, že to došlo až tak daleko, že jsem mlátila hlavou do zdi. A to doslova. takže mám teď na čele boli jak svět :D. Ale v jednu chvíli jsem mylsela, že budu mít otřes mozku. Kámoš, s kterým jsem blbla a díky tomu jsem dostala hecku od zdi do hlavy se mi teď furt omlouvá. Už mě tím začíná štvát a nechce si nechat vysvětlit, že za to nemůže. No, to je jedno.

Ale je jiný důvod k tomu, že tu píšu tenhle článek. Dneska jsem něco hledala na youtubu a náhodou jsem narazila na kapelu, která se mě celkem zaujala. A tak se s váma o ten objev dělím. Jde o ruskou kapelu Ranetki (nebo taky Ranetki girls) nevím, který je správný název. Jo jinak se omlouvám u těch videí by to mělo být napsané azbukou, ale nemám ruskou klávesnici a většině z vás to je asik jedno, že?
Členové
Anna Baidavletova Bicí, zpěv
Genya Ogurtsova Klávesy, zpěv
Anya Rudneva Kytara, zpěv


O skupině:

Ranetki Girls je pět mladých, okouzlujících a odvážných dívek, tento tým snů, zpívá nejen na scéně, ale i v životě.

První, bylo album "Ranetki" bylo zveřejněno v roce 2006, je již dlouho zlatý status a ještě porazit všechny záznamy o prodeji. Na disk shromážděné 14 skladeb, z nichž tři přinesly slávu této skupině. "My jsme Ranetki" a "Je to ona" se stal námětem hudby k populárnímu seriálu "Kadetstvo." Ranetki mají také svůj seriál. Intriky, přátelství, hádky, večírky, problémy s rodiči a ve škole, lásce a zlomených srdcí - série realisticky ukazuje život moderních teenagerů a stal se tak úspěšný, že v současné době tvůrci filmové série myslí na jeho pokračování.

Druhé album "Náš čas nadešel", které vyšlo v dubnu tohoto roku. Fanoušci skupiny na několik měsíců dopředu kupují vstupenky na koncerty v Grand Tour, v níž dívky mají už letos. Po dobu šesti týdnů skupina navštíví zhruba 50 měst v Rusku a na Ukrajině, která dá více než 60 koncertů!
Oblíbená skupina dívek v průběhu let byly vždy legendárních Rolling Stones. Hrát na stejném místě s nimi - je jejich snem, který může někdy být realizován.

zdroj: http://o-skupine.hudebniskupiny.cz/ranetki-girls

A ještě jedna stránka, kde je celkem dost jejich videí: http://www.ranetkigirls.com/


Ranetki girls - O tebe

Ranetki-Ona odna (=je to ona/ona sama)

Ranetki-Angely

Zdroj: youtube.com

New moon u nás v kině

5. listopadu 2009 v 21:32 | Ell |  Větší katastrofa než globální oteplování=JÁ
Juhůůů, děcka slavte!
Dneska jsem se trošku ulila ze školy. No tak nejsem blázen, abych chodila do semináře, kde jsme měli psát dvoje slovíčka, zkoušela a ještě jsme měli odevzdávat nějakou esej. No a já jsem zkoušená naprosto pokaždé. A to všechno jen do jednoho dvouhodinového semináře angliny. Už tam mám asik 5 známek a někdo ani jednu. Mimo to jsme ještě psali z matiky, bioly, normální angliny a zkoušela z ruštiny. Jak to má šlověk stihnout za jedno odpoledne naučit se všechno? Takže jsme se s kámoškou rozhodly, že do semináře nepůjdem. Šli jsme se omluvit třídnímu, že dem k očnímu. Ten se nám úplně vysmál. Takové chlamy, to jste nezažili. My s kámoškou jen na sebe nechápavé pohledy. Profesor: "vy už nevíte, co byste si vymyslely? Tak oční jo? Tam se chodí ráno." Tak jsme mu začaly vysvětlovat, že u očního je to na celý den a že to máme domluvené na tu hodinu. "A chceš mi tvrdit, že nevidíš?" "Pane profesore, já nosím brýle od prváku, jestli jste si nevšíml." "No tak dobré, fičte."

Vyšli jsme ze školy, zabočili za první roh a stočili to místo směrem k očnímu do čajky. Tak jsme si hoďku a půl poseděli nad čajem lotuskami a biolou. Celkově jsem ji věnovala asik 4 a půl hodiny, tak doufám, že z toho aspoň něco kápne. No ale to hlavní!

Když jsme čekali až tu čajku otevřou, bo otvíračka je až od 11, tak jsme šly kolem kina a dívali se, co bude. A víte co? 26.11. u nás bude New moon!!! Já jsem to tipovala tak až kolem Vánoc, co byste chtěli v takovém zapadákově. To mě úplně vyrazilo dech. Další maniačce z naší třídy jsem to okamžitě oznámila, když jsme došli zpátky do školy a už vím, kdy si půjdem zarezervovat lístky! Juchůůů