Povídky na téma Ztráta paměti:
od Gaudi

Leden 2010

Deadline pro povídku na téma

31. ledna 2010 v 23:40 | Ell |  Píšem na téma
Tak jo, abych to nějak s konečnou platností uzavřela tak vyhlašuju deadline pro 1. kolo (uvidíme jestli poslední). Vaše dílka přijámám do zítřka do 16:00 na mailu a potom tady zveřejňuju povídky, které mi příjdou.

Zatím mám dvě povídky (holky ví :) ) a já osobně jsme nadšená. No nebudu nic prozrazovat dopředu. Brzy budete moct zhodnotit i vy ostatní.

Takže mám na vás ostatní dotaz: Je tu ještě vůbec někdo, kdo by se chtěl účastnit? Kdo má třeba povídku rozepsanou? Pokud jo, tak se prosím ozvěte do komentů, ať vím.
Díky.

S přáním dobré noci se s vámi loučí Ell

Plumb - Cut

31. ledna 2010 v 20:30 | Ell |  Rádio Ell :)
Krásně smutné
Smutně krásnéBoys like girls - The first one

31. ledna 2010 v 13:03 | Ell |  Rádio Ell :)
Další úžasná písnička. Poslouchám ji dneska od rána a už mi pomalu ale jistě z toho začíná hrabat. Takže bacha. Vysoce návyková!!!

V cč jako vždy text a překlad...
Ale ten překlad berte s rezervou. Moje práce. Znáte ten pocit, že víte co to znamená, ale nevíte jak to říct? Najednou se vám nevybavujou ani české/slovenské slova. Jo?Tak tak nějak jsme se cítila, když jsme to překládala. Takže klidně mě opravujte, určitě je tam plno nesmyslů.

Na mojí obranu. Když si za seminář zvolíte anglinu, že se chcete něco přiučít a dostanete profesorku, které v Anglii údajně rodilý mluvčí řekl: "In English , please." a která v hodině valí takové perly jako:"I haven´t zimní gumy."(ano, normálně česky) tak jste v tom samém černém pytli jako na začátku. A na samostudium to opravdu nevidím :D. No konec o škole. Zítra nám začínají prázky, takže pšššt!Beyonce - Broken-Hearted Girl

30. ledna 2010 v 16:54 Rádio Ell :)
Krásná písnička <3 <3 <3

V celém článku text a překlad...Beyonce - Broken-Hearted Girl

Anastázie

30. ledna 2010 v 16:22 | Ell |  Čtenářský koutek
Takže hodně stručný obsah té knížky, kterou jsme včera přečetla. Ještě tu potom možná hodím podrobnější obsah, který mám rozepsaný. Tohle jsme stáhla někde z netu, takže je to takové hodně light.


Anastázie - Colin Falconer

Tento román vypráví o poslední ruské velkokněžně Anastázii. Píše se rok 1918 a v Rusku zuří krvavá občanská válka. Bolševici se chopili moci a odvezli celou carskou rodinu na Sibiř. Na rozkaz sovětské moci jejich životy ukončily výstřely a bajonety ve sklepení domu
v Jekaterinburgu. O několik let později se americký novinář Michael Sheridan setkává v Šanghaji se zvláštní prostitutkou, která se jmenuje Anastázie, je z Ruska a má všechny dědičné fyzické znaky Romanovců. Po prožitých útrapách však ztratila paměť a na nic si ze své minulosti nevzpomíná. Příběh se střídavě odehrává v Šanghaji, Londýně, Berlíně a New Yorku v průběhu devíti let. Anastázie se stihne dvakrát vdát za muže, kteří jí slíbili, že se znovu stane priceznou Anastázií Romanovovou. První manžel byl homosexuál, který ji bil a velice pil, a poté co ji chtěl zastřelit, ho v sebeobraně praštila láhví po hlavě a při dopadu se narazil o roh krbu a zahynul. Druhý manžel byl velmi hodný a po krachu burzovních akcií spáchal sebevraždu... Anastázie s Michaelem splodí dceru Ráchel.


Hodně zajímavá knížka. Doporučuju přečíst. Patří do té skupiny knížek, která vás hned od začátku chytne a nepustí. Musíte číst dál a dál, protože potřebujete vědět, co se bude dít. Nemůžete ani jíst, protože by vás to zdrželo.

TVD 1x13 Children of the Damned

30. ledna 2010 v 16:02 | Ell |  The vampire diaries
Videa k 13. dílu TVD s názvem Children of the Damned

Více v celém článku...


Nová rubrika "Čtenářský koutek"

30. ledna 2010 v 15:12 | Ell |  Čtenářský koutek
Ahojte,
jak už jsme tu psala přepadla mě chřipajzna a tak více méně celé dny ležím a spím, takže asik v brzké době žádná kapitola nebude. Připadám si jak v té reklamě na nějaké kapky do nosu či co. Tu s tím chlapem, jak ráno vstane z postele a pokoj zavalený papírovýma kapesníčkama, pak jede do práce a auto zavalené papírovýma kapesníčkama, stejně tak kancelář.

Jediné, na co mám tak ještě sílu, je číst. Takže jsme během včerejška přečetla zase 350 stránkouvou knížku na posezení (teda spíš na poležení).
Jako já mám vždycky takové období, kdy přečtu 5 knížek za měsíc, třeba jako teď v lednu. A pak následuje období, kdy nepřečtu nic za půl roku (No tak přeháním. Tak za čtvrt.)

A jelikož mám teď čtecí období, tak jsme se rozhodla založit novou rubriku: "Čtenářský koutek" Najdete v ní mnou přečtené knížky, které mě třeba zaujaly.

Byla bych ráda, kdybyste tento článek brali tak trochu jako diskuzi. Teda ta diskuze by se mohla rozpoutat v komentářích. Bylo by skvělé, kdybychom si tu tak navzájem mohli doporučit knížky. Samo vás do ničeho nechci nutit, ale myslím, že by to bylo výhodné jako pro vás, tak pro mě. Teda pokud jste čtenáři mého typu. Nerada čtu knížky, o kterých nic nevím. Mnohem raději si přečtu něco, co mi někdo doporučil a ohodnotil to jako dobrou knížku.
Nebo pokud jste slyšeli o nějaké knížce, sami jste ji nečetli a chtěli byste zjistit, jestli to někdo nečetl a jaký na to má názor.

No tak uvidíme, jestli se to ujme nebo ne.

NnO? - 12. kapitola

27. ledna 2010 v 20:22 | Ell |  Náhoda nebo osud?
Tak jo, zvládla jsme to. Po sto letech přidávám další kapitolu. Já vím, že vás zanedbávám, ale času je málo a povinností hodně. Snad vás trošku uplatím tím, že tahle kapitola má 4 a kousek stránky ve wordu.

Takže v minulých kapitolách jste četli :D...Edward dostal přes pusinku a hrál na Bellu smrt na sedačce. Pak tam byla ta úsměvná situace s tampónama a potom ta válka o postel.

Už vážně nevím, jak ty kapitoly nazývat, takže se těch názvů moc nevšímejte.
Hudba: V textu narazíte na odkaz. Yiruma-Maybe
Takže přeju příjemné počtení a prosím o komentíky.

Vaše Ell

Já si umím vybrat, kdy budu nemocná :(

27. ledna 2010 v 19:32 | Ell |  Větší katastrofa než globální oteplování=JÁ
Ahojte,
dneksa bych sem mohla hodit další kapitolu Nno? Možná, pokud to zvládnu.
Jinak jdu si zase postěžovat.

Čarodějky ze Salemu

25. ledna 2010 v 20:38 | Ell |  Čtenářský koutek
Ahojte,
něco ze čtenářského koutku.
Četl někdo z vás drama od Arthura Millera "Čarodějky ze Salemu"?
Já jsem to přečetla dneska a docela mě to dostalo.

Hodina plná úrazů

24. ledna 2010 v 19:26 | Ell |  Větší katastrofa než globální oteplování=JÁ
Děcka, já jsme fakt heblo. Byla jsem hrát volejbal a co se mi nestalo. Nejdříve jsme si odřela jedno koleno a potom jsem si podvrtla to druhé koleno. Nemluvím o tom, že jsem vytřela celou tělocvičnu jak jsme se tam válela. A zítra na tom samém místě zase budu šaškovat v těláku. No pomoc.

Přišla jsme domů, hodila si sprchu a šla umýt nádobí. Nějaký inteligent (nejspíš já) jsem někdy před tím nějak hodně šikovně hodila ostrý nůž do dřezu a teď jsme se o něj řízla. A opravdu nejsem Isabela ze Strážců času abych si to vyléčila sama.

Takže teď tu kulhám se zavázaným kolenem, druhé koleno a prst zalepené v náplasti. Vůbec si nepřipadám jako hypochondr :D

To bude napráskané jaro...pomóc

24. ledna 2010 v 15:13 | Ell |  Větší katastrofa než globální oteplování=JÁ
Ahojte,
a tady je další část mého života....minulost, přítomnost a budoucnost...všechno v jednom.


Pozor všem pisatelům

23. ledna 2010 v 20:12 | Ell |  Píšem na téma
Milí, zlatí romanopisci (teda spíše povídkopisci),
Od zítřka za 10 dní vyprší termín odeslání vaší povídky na téma: "Ztráta paměti". Takže máte 10 dní na to, abyste buďto úplně vymysleli, nebo sepsali své myšlenky a odeslali je nebeskou poštou (mailem) směrem ke mě. Ell.aa@seznam.cz.

Někomu by na to stačilo třeba jedno odpoledne, ale raději připomínám, kdyby náhodou někdo zapomněl.
Jelikož mi ještě od nikoho nic nedošlo, může každý z vás být první odvážlivec. I když z toho neplynou žádné výhody :D

Takže přeju hodně zdaru, inspirace a zábavy pří psaní.
(Zábava je to, proč to všechno děláme, ne? :D)

Velká cestovatelka

23. ledna 2010 v 14:29 | Ell |  Větší katastrofa než globální oteplování=JÁ
Tenhle článek jsme napsala už včera, ale jak se mi stává dost často, zase jsem ho zapomněla zveřejnit.
Takže zase nějaký ten střep z mého života. Já a moje cestovatelské plány.

TVD 1x11 online + videa k 1x12

23. ledna 2010 v 13:56 | Ell |  The vampire diaries
Takže právě jsme se dodívala na 11. díl The vampire diaries. Jako vždy, i v tomto díle bylo plno zvratů a nečekaných situací. Nebudu toho moc prozrazovat, kvůli těm, kdo to třeba ještě neviděli a chystají se.

Takže odkaz na 11.díl Bloodlines s českými titulkami je tady

V celém článku najdete promo a videa k 12.části, která nese název Unpleasantville.


Nuda v biole a chemii

21. ledna 2010 v 21:52 | Ell |  Větší katastrofa než globální oteplování=JÁ
Tak jo a ještě jeden článek z mého života. Dneska bylo opravdu zbytečné chodit do školy. Celý den se v podstatě skládal z toho, že si na mě smlsla profesorka z anglického semináře. Furt mě vyvolávala. A moji spolusedící překřtila na Michaelu (to je moje jméno). Takže když chtěla vyvolat jí, tak ji stejně řekla Míšo, takže jsem zase mluvila já. Aspoň že si nevymyslela nějaký test, jak je jejím zvykem. Vždycky na začátku té otřesně dlouhé dvouhodinovky příjde a řekne. "Tak si vytáhněte papíry, napíšem si z toho a z toho, tak jsme se minule domluvili." Ale to se většinou domlouvá sama se sebou. No každopádně téhle její pomatenosti využíváme a tvrdíme, že nám nikdy nic neřekne.

Pak byla spousta nudných hodin jako chemie, kde jsme na konci hodiny zvedla hlavu od papíru a podívala se na tabuli. A tam také popsané. A to tu tabuli několikrát během hodiny mazali. Jo, já vlastně jednou tady. Včera jsme zjistila, že jsem služba. Dobré zjištění v půlce týdne :D
No a v těch nudných hodinách jsem se zase uchýlila k činnosti, kterou v takových hodinách dělám. Kreslení.

Asik před týdnem jsme rozjela novou éru památníků. No ale nepočítala jsme s tím, že se někdo přidá a bude chtít obrázek i po mě. Už mi doma jeden památník leží 2 dna a já pořád nevím, co nakreslit. Takže jsme se rozhodla přenést několik nápadů z mojí hlavy na papír. Jsou to spíš jen takové náčrtky. Během těch dvou hodin jsem jich nakreslila několik. Ale kalsicky se mi nic nelíbí. Ať žije abstrakce!!! Protože postavy a tváře fakt neumím. Nejlepší jsou čmáranice

Pokus o kresbu v celém článku :)


Akce s krycím jménem: Lavice :D

21. ledna 2010 v 17:00 | Ell |  Větší katastrofa než globální oteplování=JÁ
Ahojte,
pamatujete jak jsem tu někdy na začátku ledna psala článek o naší bývalé školní lavici, kterou jsme ukradly? Slibovala jsem fotky. Nějak jsme na to pozapomněla, ale včera jsme si na to znova vzpomněla a chtěla se tomu znovu zasmát. Tak jsem od kámošky vyžebrala fotky, z jejího mobilu.

Mimochodem ta lavice mi ještě pořád straší ve sklepě a to v původním stavu. My jsme si chtěli jak odšroubovat tu desku a ty nohy vyhodit. Ale zatím nebyl čas.

No takže v celém článku najdete výběr pár fotek z téhle akce.

Avatar a já

20. ledna 2010 v 17:21 | Ell |  Větší katastrofa než globální oteplování=JÁ
Díky vám všem za včerejší rady. Bohužel jsme si stihla přečíst jen od Izzy Mary, bo pak už jsem řešila jiné věci a už jsme nenašla čas se sem podívat.
No každopádně jsme se nakonec rozhodla, že do toho kina půjdu. Šla jsem tam s pocity typu: "Když tak celému sálu budu nosit popcorn, nebo budu otravovat lidi v okolí, nebo budu svítit mobilem, aby byli lidi naštvaní, nebo prostě si najdu nějakou zábavu." Když mi před kinem oznámili, že to trvá skoro 3 hodiny, tak mnou málem praštilo o zem a chtěla jsme se otočit a jít domů.


Rychlý průzkum-Avatar

19. ledna 2010 v 15:45 | Ell
Ahojte, nebyli jste náhodou někdo v kině na Avatara? Nebo prostě neviděli jste to někdo? Potřebuju nějaký normální názor na tenhle film. Kámoši mě přesvědčujou, ať jdu dneska večer s nima na to do kina. Tvrdí, že je to naprosto úžasné a že kolikrát už to neviděli a tak, ale jim se nedá věřit. Tada ve výběru filmu. A představa skoro 2 hodin strávených na záchodech, nebo spaním v křesle mě moc neláká. Spát můžu i doma a zadara.
Četla jsem si na netu nějaký obsah nějak mě to teda nezaujalo. Jestli jste to někdo viděli, tak se prosím podělte o názor :)

TVD 1x11 už brzo! Juhůů

17. ledna 2010 v 19:12 | Ell |  The vampire diaries

Už pěkně dlouho nebyl žádný dílek tohohle seriálu. To se ale brzo změní. 21.ledna bude na CW odvysílaná 11. část 1.série s názvem Bloodlines. Takže už jen 4 dny a několik málo hodin. Pak budeme ještě čekat na titulky, ale to už se snad nějak zvládne :D Myslím, že i tenhle díl bude stát za to. Už jen ten trailer.

Více v celém článku :D