Povídky na téma Ztráta paměti:
od Gaudi

Květen 2010

Pomóóóc vodááá

17. května 2010 v 18:50 | Ell |  Větší katastrofa než globální oteplování=JÁ
Počasí mi zkřížilo všechny moje plány. A to jsme to měla tak dokonale rozvržené. Ach jo :-(

Stresoidní článek

16. května 2010 v 20:59 | Ell |  Větší katastrofa než globální oteplování=JÁ
Zase neděle večer a já jsem zase nic nenapsala. A nebude to lepší. Mám období plné stresů a v tom se psát opravdu nedá.

Máj v překladu pro generaci Facebooku

12. května 2010 v 20:03
Je květen/máj. Lásky čas. A nejen mě napadlo použít báseň Máj od Karla Hynka Máchy. Tohle jsem našla dneska na netu a rozhodně mě do pobavilo. Je to přepracování básně do formy určené pro "Facebookovou generaci"

Hudební talent? Kdo ví!

12. května 2010 v 18:40 | Ell |  Větší katastrofa než globální oteplování=JÁ

Dnešní den se zapíše do dějin. Mých osobních dějin. Právě dneska jsem podnikla 1. krok ke splnění mého asi 3 roky starého novoročního předsevzetí. I když ne tak úplně. Po dobu asi těch 3let si ho dávám rok co rok a rok co rok ho nesplním. Ale letos? Nejspíš mě motivovala ta 10 na konci.

NnO? - 14. kapitola

11. května 2010 v 20:28 | Ell |  Náhoda nebo osud?
NnO-hl.obrázek
Baf! To jste se lekli co? A to té hrůzy ještě není konec (teda pokud budete pokračovat ve čtení tohoto článku). Výrobna nudných, nedokončených, nezajímavých, atd. atd. atd. povídek přináší další charakteristickou (charakteristika o pár slov výše) slátaninu 1. třídy.
To jste se teda nečekali (a ještě chvíli počkejte) než Bella odpoví na Edwardovu otázku. Teda spíše požadavek: "Potřebuju, aby ses na chvíli stala mou přítelkyní." Ale odpověď v této kapitole najdete.
Možná už jsme psala, že jsme k této povídce napsala 2 verze a nevím, kterou použít. Vlastně ani teď nevím a tak přidávám 1. verzi. Ono je to u mě většinou tak, že když napíšu několik verzí, vždycky to nakonec skončí u té 1. původní.
Ale dost keců!
Třeba se vám to bude líbit, o čemž pochybuju. V kterémkoliv případě se ale těším na vaše (jistě hojné :D) komentáře, za které vám budu líbat nožky i ponožky :D.

Vaše Ell, znechucená nápady z hlavy přímo vlastní
(Hláška našeho profesora matiky: "Použíj hlavu přímo vlastní")


Skalní fanynka Jamese Morrisna

9. května 2010 v 17:05 | Ell |  Rádio Ell :)
J*A*M*E*S* *M*O*R*R*I*S*O*N* 

Ha, dneska jsem si konečně stáhla jedno z jeho alb (ale pořád si ho nechám v záložkách na youtubu:) ). A samozřejmě ho poslouchám celý den. Tyhle moje hudební závislosti mi začínají lézt pěkně na nervy, ale zároveň je miluju. Zastřelte mě někdo.


text a překlad v cč...

Poslední zvonění

7. května 2010 v 21:40 | Ell |  Větší katastrofa než globální oteplování=JÁ
Zase něco ze školního života.

Pozdní večer, první máj

6. května 2010 v 21:12 | Ell
A opět se hlásím do služby:) To jste nečekali tak brzo, co? Já taky ne.

Tato jednorázovka s názvem Pozdní večer, první máj, nebude tak úplně jednorázovkou. V plánu je ještě jeden díl. Rozhodla jsem se tak po napsání 5 a půl stran a děj byl tak v polovině. Původně jsme toto dílko chtěla zveřejnit už 2.května, ale ještě jsem to neměla dopsané (pochopíte níže, nebo už jste pochopili proč právě  na začátku května) :)

Dneska jsme nějaká tajemná a proto neprozradím ani nic z děje. Vlastně bych řekla, že tentokrát nejde tak o děj (pochopíte níže):). Nechci se chválit, ale z tohohle mám celkem dobrý pocit, dokonce se mi to snad i líbí. Což u mě rozhodně není časté. Tak doufám, že se bude líbit i vám.
A pravděpodobně pochopíte i mé dva poslední články :)

P.S.:Ještě by to možná chtělo nějaký obrázek, ale moje schopnosti po této stránce jsou naprosto a nenávratně ztracené. Pokusím se možná časem něco vyrobit, nebo se obrátím na někoho zručnějšího a nápady oplývajícího. Takže kdybyste o někom takovém věděli, tak dejte vědět ;-) Gaudi? *tádidádidá, já nic*


Ve svitu slunce

5. května 2010 v 21:12 | Ell
VSS
Zdravím,
tak se znovu hlásím. Tentokrát vám na zlatém podnose předkládám další pokusy o básnickou tvorbu. Teda jestli se tomu tak dá říct.

Jak jsme psala, rozhodla jsme se nějak vykoumat pokračování mých veršů s názvem Ve svitu Luny. A tak se tu objevil, světe div se, další článek tohoto ražení s názvem Ve svitu slunce.

Uvědomuju si, že je to ještě horší než ta první část. Na mou obhajobu. Tentokrát to nebyl tak spontání nápad, takže se rýmy nenacházely tak snadno.

Tak snad vás to úplně neodradí od všechny ostatní poezie. Takovou katastrofu bych nerada způsobila svými neohrabanými pokusy.:)
Budu se těšit na vaše kritické i jakékoliv jiné komentáře. I když silně pochybuju o jejich možnou existenci.
básnické střevo jménem Ell:)


Ve svitu Luny

2. května 2010 v 13:30 | Ell
Ve stínu luny
Milí zlatí,
od včerejška měním plány ohledně psaní z hodiny na hodinu. Takže nevím, jestli se tu dneska vůbec něco z toho, co jsme slíbila objeví.

Mám ale něco jiného. Tohle dílko vzniklo asik během půl hodiny a to mi nejdýl trvalo vyrobit ten obrázek, který tu ráčíte vidět.

Možná bych vás jako první měla varovat, že jsem pro tentokrát ustoupila z prózy a pustila se do poezie. Je to moje básnická prvotina, takže mě pořádně zkritizujte.

První verš mě napadl u oběda, když jsem ohryzávala kosti od kuřete. A ten verš byl:
V těle tuhnou všechny kosti,
Belle ne moc po libosti.

A potom už to jelo. Nechala jsem nádobí nádobím a šla to sepsat na papír. Divila jsme se, jak jednoduše mi šlo tvořit verše.

Posuďte sami, jestli to za něco stojí.

Ehm...

1. května 2010 v 21:10 | Ell |  Blogový záznamník
Slibuju, co jsem odvolala, odvolávám, co jsem slíbila...

Prostě: já vím, že jsme slíbila dneska další kapitolu NnO?, ale prostě mám napsané dvě verze a nevím, kterou použít. A jelikož jsem byla bezradná, tak jsem se uchýlila k jedné jednorázovce, která mi dneska zaútočila na moji hlavinku. Z ničeho nic. A prostě jsem ji musela realizovat. Já zato nemůžu. Zítra bych ji mohla dopsat a možná, možničká se tu objeví i ta NnO? Pokud se mi podaří se rozhodnout.

Tak se vám omlouvám, že takhle slibuju a pak to nedodržím, ale na dnešní večer mám v plánu blít někde na kolotoči (juhůůů :D), takže to nemůžu řešit.