Povídky na téma Ztráta paměti:
od Gaudi

My děti ze stanice ZOO

24. července 2010 v 20:04 | Ell |  Čtenářský koutek
Berlín, 80.léta
Autentický příběh napsáný na základě zpovědi narkomanky Christiany F.


Dnes již dospělá Christiane F. se poprvé ve svých dvanácti letech setkala s hašišem, ve třinácti na diskotéce s heroinem. Brzo se stala na drogách závislou, přes den chodila do školy a odpoledne si spolu se svými přáteli-narkomany vydělávala na stanici ZOO peníze na drogu prostitucí. Její matka skoro dva roky netušila nic o dvojím životě své dcery. Christiane F. vypráví s obdivuhodnou snahou o přesnost a odzbrojující otevřeností o osudech dětí, o kterých se veřejnost dozvídá až z titulků novin, jež oznamují jejich smrt. Příběh Christiany F. se denně opakuje kdekoli na světě.


Moje poznatky: Ještě před tím, než jsem knížku začala číst, věděla jsem, že je o drogách. Naivně jsem si myslela, že stanice ZOO (která je uvedena v názvu knížky) má být opravdická Zologická zahrada se zvířaty a že si tam aktéři téhle knížky vydělávali třeba úklidem klecí a podobně. Jak naivní jsem byla. 
Když jsem se překousala přes úvodních asi 30 stránek, chytlo mě to. Jako vždy jsem četla po večerech. Tentokrát to ale nebyla dobrá volba. Nemohla jsme pak usnout.
Kdybych snad chtěla začít s drogama (což si myslím a doufám nehrozí), stačilo by si přečíst tuhle knížku znovu a krize by byla zažehnána.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 KlaudinQa:-* KlaudinQa:-* | Web | 24. července 2010 v 20:26 | Reagovat

jejáá... neviem či je to aj na slovenskom trhu.. ale kúpila by som si tú knižku.. Ja som si tiež myslela že je to naozajstná zoo.. :D hehéé ale aj tak nechápem čo to je.. asi som veľmi ospalá, ale naozaj nerozumiem.. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama